Sultan papağanım birşey anlatmaya çalışıyor ama anlamadık

Inflamend

iyikus.com Üyesi
Ailedeki kimsenin sultan ile problemi yok ama bugün ne olduysa annemi her gördüğünde durmadan çığlık atmaya başladı ancak annem odadan çıkınca susuyor büyük ihtimalle birşey anlatmaya çalışıyor ama biz anlamadık yardımcı olur musunuz?

Bunu en iyi siz anlicaksiniz bwnim gorusum annenizden korkuyor urkuyorda olabilir bunu sureklimi yapiyor ara arami yapiyor ne sıkliklarda bagiriyor

Oyla 0
Bunu en iyi siz anlicaksiniz bwnim gorusum annenizden korkuyor urkuyorda olabilir bunu sureklimi yapiyor ara arami yapiyor ne sıkliklarda bagiriyor
Her gördüğünde yapıyor ama korktuğunu sanmıyorum çünkü hayvanı saldığımız gibi annemin omzuna konuyor ve annem kucağına alıp okşayıp konuşunca azaltarak devam ediyor annem camı açacak bana veriyor alıyorum hayvan yine anneme gidiyor

Son düzenleme:
Oyla 0
Sevmediği nesne ya da kişilere bağırmaya bayılıyorlar. Anladığım kadarıyla genel olarak stres durumu var. Kafes çok alçakta olabilir ya da çok hareketli bir yerde. Eğer öyle ise uygun bir yükselti ve köşe seçmelisiniz.

Oyla 0
Sevmediği nesne ya da kişilere bağırmaya bayılıyorlar. Anladığım kadarıyla genel olarak stres durumu var. Kafes çok alçakta olabilir ya da çok hareketli bir yerde. Eğer öyle ise uygun bir yükselti ve köşe seçmelisiniz.
Kafesle alakası yok bence çünkü kafesin yerini değiştirmeyi çok denedik etki etmiyor ama annemi sevmediğini düşünmüyorum çünkü salıyorum yanıma annem odaya girdiği gibi onun omzuna uçuyor ama devam ediyor bağırmaya

Oyla 0
Böyle bir konu hazırlamıştım.
Sultan Papağanlarında Çığlık Atma Sebebi

Bir şekilde kuşunuz ilgi çekmek istiyor olması, onunla oynamanızı istiyor olmalı eğer diğer durumlar söz konusu ise. Başka bir açıklaması yok bildiğim kadarıyla. Bağırma durumu olduğunda bir süre ilgi göstermeyin, ödül vererek durumu pekiştirmeyin. Tek çaresi bu kurtulmanın. Bu bir kaç gün sürebilir.

Oyla 0
Böyle bir konu hazırlamıştım.
Sultan Papağanlarında Çığlık Atma Sebebi

Bir şekilde kuşunuz ilgi çekmek istiyor olması, onunla oynamanızı istiyor olmalı eğer diğer durumlar söz konusu ise. Başka bir açıklaması yok bildiğim kadarıyla. Bağırma durumu olduğunda bir süre ilgi göstermeyin, ödül vererek durumu pekiştirmeyin. Tek çaresi bu kurtulmanın. Bu bir kaç gün sürebilir.
Neden yaptığını çözdük saldık yine anneme uçtu sonra yemliğin üstüne kondu hayvan çekirdek istiyor öğlenden beri hiç susmadı :D

Oyla 0
Vermemeniz gerekiyor. Bunu pekiştirdiğiniz de hep aynısını yapacak.

Oyla 0