Sultan Papağanım Çok hasta

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Sultan papağanım ishal ve bitkindi veterinerimin önerisi üzerine teramycin toz kullandım gözünde yaşarma sorunu vardı öncedende şuan hala azda olsa yaşarma var bugun yem yerken 2 kere yıkıldı ve biraz duraksadı, sabah uçarken bi yere çarpmıştı iyileşmesi için bi öneriniz var mı

Şuan hala ishal gibi dışkısı sulu ve akşamları uyuyarak geçiriyor sabahları çok enerjik yerinde duramıyor dedigim gibi 2 kere yıkıldı yem yerken çarpmadan kaynaklı olabilir mi, ishal ve halsiz dedigimde veteriner teramycin önerdi daha öncesinde gözünde sulanma oluyordu hala oluyor azda olsa

Yıkıldı derken bayılmalar mı oluyor? Göz için gentagut kullanabilirsiniz damla. Sulanma ve enfeksiyonu önleyecektir. Çarpmalardan kaynaklı felçler, sarsıntılar normal karşılanabilir ama risklidir. İyi takip ediniz ve kuşunuzu salmayınız.

Oyla 0
Yıkılıp biraz öttü böyle bağırma gibi düşünün, neo teramycin toz kullanıyordum uzun süreli kullanımda şiddetli ishal yapıyormuş kullanmayı kestim şuan avi diar bağırsak güçlendirici kullanıyorum ama petshop 6 7 damla dedi kutuda 20 yazıyor ordada bi karışıklık yaşadım gözü için dediginiz gibi genta kullandım fakat işe yaramadı şuan teramycin göz kremi kullanıyorum

Oyla 0
Yıkılıp biraz öttü böyle bağırma gibi düşünün, neo teramycin toz kullanıyordum uzun süreli kullanımda şiddetli ishal yapıyormuş kullanmayı kestim şuan avi diar bağırsak güçlendirici kullanıyorum ama petshop 6 7 damla dedi kutuda 20 yazıyor ordada bi karışıklık yaşadım gözü için dediginiz gibi genta kullandım fakat işe yaramadı şuan teramycin göz kremi kullanıyorum
Avidiar 6-7 damla yeter

Oyla 0
Arkadaşlar kuşum yine yere yıkıldı ufak bi öttü ama 20 dakika köşede pusup bekledi şuan koşturuyor çok enerjik sebebi ne olabilir dün çarpmıştı, azda olsa devam eden ishali var

Oyla 0
Avidiare yi kesin, Bi işe yaramaz. Tünekten düşüyor ise denge sorunu olabilir ya da sinir sisteminebağlı bir durum. Gidin eczaneden dodex ampul alın eczaneden tam dolu suluğa (100 ml lik suluğa) 6,7 damla ekleyip verin, içsin mutlaka bu suyu. Ve de kuşunuzun videosunu ve de dışkı fotoğraflarını atın.

Oyla 0
burada gerekenleri belirttim. Bu durum için iyi bir veterinere danışmalısınız. Diğer durumlarda bizim ve sizinde elinizden bir şey gelmez.

Oyla 0
Tünekten değil normal yürürken yıkılıp kalıyor yardım çığlıgı gibi sonra kendine gelemiyor 4 5 dakika baygın gibi kalıp yavaş yavaş düzeliyor, altını yeni değiştim dışkılayınca atayım kuşun fotoğrafını yolluyorum

Oyla 0
CY8odB.jpg
Gözüne teramycin göz merhemi kullanıyorum, ve ishalide var dışkılayınca onuda atıcam
Avidiare yi kesin, Bi işe yaramaz. Tünekten düşüyor ise denge sorunu olabilir ya da sinir sisteminebağlı bir durum. Gidin eczaneden dodex ampul alın eczaneden tam dolu suluğa (100 ml lik suluğa) 6,7 damla ekleyip verin, içsin mutlaka bu suyu. Ve de kuşunuzun videosunu ve de dışkı fotoğraflarını atın.

Oyla 0
SxmKvq.jpg

Buda dışkısının fotoğrafı

Oyla 0
Yemlerinin içinde çekirdekler var. İshal dönemlerinde yağlı tohumlar minimum seviyede kullanılır. Sanırım kuşunuzun yem tüketimi az ve ilaç kullanıyorsunuz. İlaç kullanımını kesiniz. Kaç gündür ilaç kullanıyorsunuz ve dozajı?

Oyla 0
Neo teramycin kullanıyordum toz halinde 15 16 gün kadar, bezelye tanesi kadar normal suluga, 2 gündür kullanmıyorum sadece teramycin göz kremi (2 haftaya yakın genta kullandım işe yaramadı) avi diar 2 gündür veriyordum bu dediginizden sonra kesiyorum dediginiz gibi çok az yem yiyor versele laga mor paket premium yemden veriyordum

Oyla 0
Hocam ne yaptınız. Bu tip ürünler 5-6 gün maksimum kullanılır. Ürünü kesip probiyotik takviyesi yapınız. Kuşlar için kullanılan bir ürününüz vardır muhakkak.

Oyla 0
Veteriner hekime danışıp kullanıyordum ama bişey dememişti, probiyotik malesef elimde yok nasıl kullanıyım hemen almaya gidicem önerdiginiz ürün varsa onu almak isterim

Son düzenleme:
Oyla 0
Neo teramycin kullanıyordum toz halinde 15 16 gün kadar, bezelye tanesi kadar normal suluga, 2 gündür kullanmıyorum sadece teramycin göz kremi (2 haftaya yakın genta kullandım işe yaramadı) avi diar 2 gündür veriyordum bu dediginizden sonra kesiyorum dediginiz gibi çok az yem yiyor versele laga mor paket premium yemden veriyordum
15,16 gün neo terramycin kullanmışsınız. Çok fazla en fazla 7mgğn kullanılır bu tür ilaçlar. 3 gün üst üste probiyotik takviyesi yapın..

Oyla 0