Sultan Papağanım Çok hasta

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Sultan papağanım ishal ve bitkindi veterinerimin önerisi üzerine teramycin toz kullandım gözünde yaşarma sorunu vardı öncedende şuan hala azda olsa yaşarma var bugun yem yerken 2 kere yıkıldı ve biraz duraksadı, sabah uçarken bi yere çarpmıştı iyileşmesi için bi öneriniz var mı

Şuan hala ishal gibi dışkısı sulu ve akşamları uyuyarak geçiriyor sabahları çok enerjik yerinde duramıyor dedigim gibi 2 kere yıkıldı yem yerken çarpmadan kaynaklı olabilir mi, ishal ve halsiz dedigimde veteriner teramycin önerdi daha öncesinde gözünde sulanma oluyordu hala oluyor azda olsa

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ürün gelene kadar şunu yapıp verebilirsiniz;
marka olarak ben şunları öneririm
Naturelife Super Probiotic,
Deli Nature Flora+,
Entroback Röhnfried
Refarm Probio Life OB Pre+Probiyotikli Multivitamin Karışımı,
Nekton-Biyotic-Bird,
eğer kısıtlı bir bütçeye sahipseniz son çare Diazyme,

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Petshoptan zürich veterinaria (sadece bu vardı) aldım videodaki gibi probiyotik hazırladım suluga sizin önerdiginiz probiyotiklerden Röhnfried Entroback almayı düşünüyorum, yarın belki yıkılması ve baygınlık gibi geçirmesi olayına karşın veterinere götürücem, ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim önümüzdeki süreçte bilgilendiricem

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Toz halinde vitamin aldım zürich veterinaria, probiyotikte alıcam, sulugunda kuru maya var, şuan durum böyle

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Sayenizde kuşum çok çok iyi nöbetleri geçti, ishali neredeyse yok, vitamin ve maya takviyesi yapmıştım 3 gün üst üste şuan tek sorun fazla uyuyup, çok az yemesi normalmidir uyudugundanmıdır bilmem ama halsiz uykulu ve iştahsız gibi geldi, bazen de biraz kuyrugu titriyor gibi geliyor uyurken

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Elle besleme maması temin edip besleyiniz. Beslenmeyen kuşlar eğer ilerlemiş bir hastalığı varsa kısa sürede ölecektir :(

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Tekrardan hepinize teşekkür ediyorum şuan kuşum gayet sağlıklı doksimis ilacını aldım ve şuan gayet sağlıklı fakat şuan iki gözündede şişlik var biri nerdeyse kapanacak iltihap oldugunu düşünüyorum, veterinere götürdüm operasyonla alabilecegini fakat büyük ihtimal anesteziyi kaldıramayacagını söyledi ne yapacagımı bilmiyorum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tekrardan hepinize teşekkür ediyorum şuan kuşum gayet sağlıklı doksimis ilacını aldım ve şuan gayet sağlıklı fakat şuan iki gözündede şişlik var biri nerdeyse kapanacak iltihap oldugunu düşünüyorum, veterinere götürdüm operasyonla alabilecegini fakat büyük ihtimal anesteziyi kaldıramayacagını söyledi ne yapacagımı bilmiyorum
Bir fotoğraf atabilir misiniz gözden?

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
iyikus.com yeni politikası nedeni ile bu yorumdaki görseller silinmiştir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Dedigim gibi veterinere götürdüm operasyonla alabilirim fakat büyük ihtimal kaybederiz dedi hirudoid krem kullanıyorum ama pek etki etmedi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Veteriner doğru söylemiş. Maalesef operasyon gerektiren bir şişkinlik söz konusu :(

Oyla 0

Ramazan Gök

iyikus.com Üyesi
Operasyonu büyük ihtimal kaldıramayacagını söyledi anesteziye kuşlar oldukça hassasmış, kendim birşeyler yapamaz mıyım :(

Oyla 0