Sultan papağanım çok huysuzlanıyor

Sude Naz

Yeni Üye
Merhabalar 2 haftalık bir erkek sultan papağanım(3aylık) var ve şuan ele geliyor, elden yemek yiyor, sevdiriyor ama bir sorunumuz var kuşum aşırı derecede huysuz. Neredeyse her zaman herşeye sinirleniyor. Isırıyormuş gibi bir hali var ama pek ısırmak gibi değil sadece gagasını sürüyor ve tiz bir ses çıkarıyor. Genellikle koluma ve parmağımı ona doğru uzattığımda yapıyor. Sürekli tüylerini düzeltiyor. Bu ilk sultan papağanım daha önce çok kuş baktım ama ilk kez papağanım oldu o yüzden birşey olursa genellikle internetten bakıyorum.
Arada titriyor. Çok fazla değil ama gözke görünür oranda kanatlarını titretiyor. Ayrıca normalde hareketli bir kuş olması gerekirken müzik duyduğunda veya ona dokunduğumda hareketsiz kalıyor. Şuanlık sesleri taklitte edemiyor. Gaga taşı olmasına rağmen gagasını yinede mermere sürüyor. Sizce ne yapmalıyım?(düzenleme: onu sevmediğim zaman beni ısırıyor :d)

Son düzenleme:
Hala ciddi güven sorununuz var. Kanat titremesi stres, gerginlik kaynaklı oluyor. Isırmasıda tek savunma mekanızması olduğundan tepki mahiyetinde. Bu nedenle 0 dan kafes için el eğitimiyle başlamalısınız. Çok yavaş hareketlerle süreci ilerletmek gerekir. Muhabbet kuşları için hazırladığım alttaki yöntem işe yarıyor Sultan papağanları içinde. Zaman ayırıp inceleyebilirseniz sevinirim;

Oyla 0
Hala ciddi güven sorununuz var. Kanat titremesi stres, gerginlik kaynaklı oluyor. Isırmasıda tek savunma mekanızması olduğundan tepki mahiyetinde. Bu nedenle 0 dan kafes için el eğitimiyle başlamalısınız. Çok yavaş hareketlerle süreci ilerletmek gerekir. Muhabbet kuşları için hazırladığım alttaki yöntem işe yarıyor Sultan papağanları içinde. Zaman ayırıp inceleyebilirseniz sevinirim;
Çok teşekkürler <3

Oyla 0