Sultan papağanım dışkısını yapamıyor sanırım

Hatay123

Yeni Üye
Sultan papağanım dışkısını yapamıyor sanırım yapacak gibi oluyor kendini kabartıyor ama yapmıyor bir kaç defa tekrarlıyor aynı hareketi ama sonuç yok . Bu sabah ta kafesinde dışkısını baya büyük gördüm ok endişeleniyorum yardımcı olurmusunuz

Liebe55

Veteran
papaganlar hakkında pek bilgim yok ama poposuna zeytin yagı sürün etrafına çıkarması kolaylaşır

Oyla 0

Liebe55

Veteran
muhabbet kuşlarıyla aynı şeylerin papaganlarda olacagına inanarak konuya bakmanızı ica ediyorum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, yanında bir eşi var mı? eğer eş varsa dışkı büyümesi öncelikle yumurta yapacağına işarettir. Bazen kızgınlık yumurtası da yapabiliyorlar dişiyse eğer.

Bir diğer durum ise kabızlık durumu. Eğer durum buna yakınsa üstteki arkadaşın paylaştığı konu incelenebilir :)

Oyla 0

Hatay123

Yeni Üye
muhabbet kuşlarıyla aynı şeylerin papaganlarda olacagına inanarak konuya bakmanızı ica ediyorum
Poposunda dışkı biriktirmiyor . Ama dediğiniz gibi çekirdeğinden şüpheleniyorum yeni değiştirdim ve istekli yemiyor sanki havuç veriyorum sanki uzun zamandır aç kalmış gibi çok hızlı yiyor

Oyla 0

Hatay123

Yeni Üye
Merhaba, yanında bir eşi var mı? eğer eş varsa dışkı büyümesi öncelikle yumurta yapacağına işarettir. Bazen kızgınlık yumurtası da yapabiliyorlar dişiyse eğer.

Bir diğer durum ise kabızlık durumu. Eğer durum buna yakınsa üstteki arkadaşın paylaştığı konu incelenebilir :)
Eşi yok yanında 9 aylık kabızlık olabilir büyük ihtimal

Oyla 0

Burcui

Yeni Üye

Merhaba benim sultan papaganim disi diskisini yapiyor ama dusmuyor bu sabah cok buyuk bir diski yapti sizce ne yapmaliyim esi yok kizginlik yumurtasi olma ihtimali var ama ne yapacagimi bilmiyorum

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Ağzına iki damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. Ya da su içeriğine... Durumu gözlemleyin

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba benim sultan papaganim disi diskisini yapiyor ama dusmuyor bu sabah cok buyuk bir diski yapti sizce ne yapmaliyim esi yok kizginlik yumurtasi olma ihtimali var ama ne yapacagimi bilmiyorum
Yeşillik vermelisiniz k vit. yönünden zengin ya da divitsol gibi uygun bir ürün temin edebilirsiniz.

Oyla 0