Sultan papağanım hasta acil yardım

Furkancrn51

iyikus.com Üyesi
Merhaba dişi sultan papağanım 22 gün oldu alalı aldığımdan beri hasta erkekte birşey yok, hapşırma tüy kabartma halsizlik var ve tüylerini döküyor kafasındaki tüyleri döktü yem yemesinde sıkıntı yok dışkısı sulu ishal gibi multivit ısadur vitaminleri veriyorum veterinere götürdüm antibiyotik verdi 7 günlük bir işe yaramadı 2 gün iç parazit tedavisinide yaptım. karışık papağan yemi ve aspur veriyorum hiç iyiye gitmiyor etkili tedavi lazım

Ekli dosyalar

• E0E0E0AD-935B-4280-A571-18D77475EE89.jpeg
    E0E0E0AD-935B-4280-A571-18D77475EE89.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • 6B29E0CA-10F9-461F-B9EF-4FF502FB9DEF.jpeg
    6B29E0CA-10F9-461F-B9EF-4FF502FB9DEF.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
  • 184823ED-8756-4671-A208-D9AAD5CE0D8F.jpeg
    184823ED-8756-4671-A208-D9AAD5CE0D8F.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
Dışkılar hiç ama hiç iyi görünmüyor. Verilen ilacı öğrenip yaziniz lütfen. Dışkıda koku var mi

Oyla 0
İç parazit wormix, antibiyotiğide veteriner vermişti ismini bilmiyorum şırıngayla vermişti antibiyotiği keseli 10 gün oldu iç parazit ilacını 2 3 gün önce verdim 2 günlük

buna bence mix ilaç kullanmak gerekir, ancak öncelikle forumdaki sultan konusunda deneyimli arkadaşların yorum yapmasında fayda var

Oyla 0
4 in mix in hangi ürünü? Salmo mix mi fungi stop mu?
Beslenme yetersizliğinin yanı sıra farklı durumlar söz konusu olabilir. Yemesinde azalma olduğunu söylediğinizden öncelikle kursak sorunlarıyla alakalı bir durum mu diye onu elemenizi tavsiye ederim. Ardından kısa sürede -3/5 gün- düzelme olmaz ise diğer aklımda olan durum için ilaç kullanmak gerekebilir. Bilemiyorum bu duruma @Atilla Algansoy @Malkoçoğlu @neanderthalensis ne der

Oyla 0
Beslenme yetersizliğinin yanı sıra farklı durumlar söz konusu olabilir. Yemesinde azalma olduğunu söylediğinizden öncelikle kursak sorunlarıyla alakalı bir durum mu diye onu elemenizi tavsiye ederim. Ardından kısa sürede -3/5 gün- düzelme olmaz ise diğer aklımda olan durum için ilaç kullanmak gerekebilir. Bilemiyorum bu duruma @Atilla Algansoy @Malkoçoğlu @neanderthalensis ne der
Kastettiğim ilaç bu yem su içiyor kursak sorununu nasıl anlayabiliriz

Ekli dosyalar

• EF204050-F815-4441-A900-87C513E6CDAD.png
    EF204050-F815-4441-A900-87C513E6CDAD.png
    315.7 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Bu tarz bir ürün 2. tercihiniz olabilir. Şuan elinizde bu varsa başlayın o halde. Dışkıda toparlama gözlemlenirse ilk düşüncem için yumuşak bir geçiş yine yapılabilir. İlerlemiş vakalarda bu ürün çok yeterli gelmeyebilir ancak kullanmadan işe yarayıp yaramayacağını bilemeyiz.

Oyla 0
Bide şey sorucam 4in 1mix diye bir ilaç var onu denesem etkisi olurmu acaba etkili diyorlar

belgica de weerd 4in1mix genelde sindirim sistemi bakterileri için etkili. kuş min 22 gün gibi uzun bir süredir hasta ve antibiyotik (muhtemelen enrofloksasin) kullandığına göre o ilaç fayda etmeyebilir. sadece bakteri değil, mantar ve protozoa faktörlerinin de gözönüne alinması gerekir diye düşünüyorum

Oyla 0
ben olsam flukonazol (ör: triflucan şurup) ve metronidazol (ör: flagyl şurup) aynı anda 3 gün kullanıp kuşu takip ederim .

ancak sultan konusunda tecrübeli arkadaşların da bakmasında fayda var

Oyla 0