Sultan papağanım hastalandı

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar, bir önceki konuda sultan papağanıma eş aldığımı ve sürekli eski eşini çağırdığını nasıl alıştırabileceğimi sormuştum.

2 gün önce kusarken gördüm papağanımı. Daha sonra çıkardım yanıma fotoğrafını eklediğim dışkıyı yaptı. Hemen tollisan kombi mix verdim suyuna. Ama sürekli uyuyor korkmaya başladım. Ve poposu ilk güne göre daha ıslak. Ve daha koyu.

Yanına yeni aldığım kustanmi bulaştı yoksa eski eşinden dolayı strese mı girdi anlayamadim.

Sulphamezathine'de mevcut ama ağır bir ilaç olduğu için tollisan kombi mix verdim. Tedavi konusunda yardımlarınızı bekliyorum..

@Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• IMG_20230223_152239-min.jpg
    IMG_20230223_152239-min.jpg
    399.1 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20230221_221245-min-min (1).jpg
    IMG_20230221_221245-min-min (1).jpg
    239.3 KB · Görüntüleme: 11
Yediği bayat bir gıdadan ya da zararı olabilecek bir şeyler kemirdiyse de kusabilir. Zehirlenme durumlarında, kursak enfeksiyonlarında ve eşleşme evrelerinde yaptıkları hareketlerden.
sulphamazethine başlanmalı bence :(
@neanderthalensis

Yediği bayat bir gıdadan ya da zararı olabilecek bir şeyler kemirdiyse de kusabilir. Zehirlenme durumlarında, kursak enfeksiyonlarında ve eşleşme evrelerinde yaptıkları hareketlerden.
@neanderthalensis
Evet daldariyi kokladım küf kokuyordu galiba ondan. Sulphamezathine ağızdanmı vereyim suyunami damlatmaliyim

Evet daldariyi kokladım küf kokuyordu galiba ondan. Sulphamezathine ağızdanmı vereyim suyunami damlatmaliyim
@neanderthalensis
Daldarıyı diğer kuşlarada vermiştim birşey olmamıştı. Ve galiba küf kokmuyormuş buzdolabında tuttuğum için yemek kokusu sinmiş. Papağanım gün geçtikçe kötüye gidiyordu kemiği gözüküyordu nerdeyse ve sürekli kafesin altında uyuyordu yemek nadiren yiyordu. Babam birde eski eşinin yanına koyup denememi söyledi. Koydum ve koyar koymaz dişinin yanına gitti. Aspur ve kenevir koydum şimdi yemek yemeyen kuş ikisi beraber yemek yiyorlar ve inanilmaz bir şekilde sürekli uyuyan kuş şimdi yerinde duramiyor dişinin yanından ayrılmıyor maşallah. Dişisi Fransız tüy hastasida olsa mecburen ayırmayacağım erkeğin sağlığı için. Demekki kuş çok aşıkmış aşk acısı çekiyormuş 😅

Bu kuş eskidende böyleydi çok aşık eşine 😍 Mesela dişi kuşu sevmek için ne zaman başka odaya alsam kiyametleri kopariyordu. İkisinide çıkarıp dişi kuşu elime alsam bana saldiriyordu onu aldığım için çok koruyordu. Eskiden ayrı kafese koymuştum o zamanda takip ettim sürekli dişiyi çağırdı ve yemek yemedi. Demek üzüntüden hastalanmış..

Hocam, komik gibi hissettirse de gerçekten aşk durumları ya da bağlılık konusunda özel bir durumları olabileceğini düşünüyorum.
Biraz iyimser davranışlar sergilemesine çok sevindim.

Hocam, komik gibi hissettirse de gerçekten aşk durumları ya da bağlılık konusunda özel bir durumları olabileceğini düşünüyorum.
Biraz iyimser davranışlar sergilemesine çok sevindim.
Bugün çiftleşirken gördüm 😒 yuvalık takılı değil ama çiftlestiler uzun süre. Yuvaligi takayimmi sizce yavrunun sağlam çıkma, sakat çıkmama olasılığı varmı? Yoksa yumurtlayinca atmalimiyim? (Eşi Fransız tüy hastası)

Fransız kuşları eşlememelisiniz. Yumurtalar gelince atılabilir ancak şans vermek isterseniz de deneyebilirsiniz. Her yavru FM olmayacaktır.

Fransız kuşları eşlememelisiniz. Yumurtalar gelince atılabilir ancak şans vermek isterseniz de deneyebilirsiniz. Her yavru FM olmayacaktır.
Yok eşlemiyorum normalde ama erkek kuş dişi kuşu yanından alınca yemek bile yemiyor sürekli onu arıyor koydum o yüzden bu gün çiftleşirken gördüm. yuvada takmadım yumurta olunca atayım o zaman