Sultan papağanım kafesten çıkmıyor

Calanthe

Yeni Üye
1,5 yaşındaki sultan papaganım kafesten çıkmıyor köşeye gidip otuyor kafasını köşeye saklayıp çıkmak istemiyor çıkarmak istediğimde saldırıyor.veterinere götürdüm kakası biraz suluydu.ancak veteriner de bir teşhis koyamadı .antibiyotik tedavisine başladık.bir hafta oldu ama durumunda düzelme yok ne yapabilirim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 7

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hasta gibi bir durumda mı yoksa oyun haline getirmiş bir halde mi?

Oyla 0

Calanthe

Yeni Üye
Hasta değil sabahları öğlene kadar normal,akşamları da saat 9.30 dan sonra kendiliğinden kafesten çıkıyor ama çok bağırıyor ses yapıyor odada uçuşuyor.yemeğini de dışarıdayken normal yiyor suyunu da içiyor.

Oyla 0

Calanthe

Yeni Üye
Yaklaşık iki haftadır bu halde.gece üstünü örtüyorum ve uykusu çok iyi gece de hiç kıpırdamıyor yerinden sabah üstünü açıyorum salıncağında sessizce beni bekliyor .

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Banyoluk takmanızı öneririm. Sıcak bir ortamda ise serin olan tabana yöneliyorlar. Birde eş isteği olan kuşlarda köşelere yöneldiğini okumuştum öncesinde.

Oyla 0

Calanthe

Yeni Üye
Günaydın.erkek sultan papaganım bu sabah da aynı ancak kakasında değişiklik var.bir süredir ishaldi.bu sabah bu şekilde.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    787.6 KB · Görüntüleme: 3
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Normala dönüyor gibi. Probiyotik + elektrolit vermenizi öneririm. Birde ishal ve türevi sorunlar için linkteki ürünü öneririm. Hafif bir bakteri sorunu var gibi. Ona önlem için...
Sulphamezathine Kullanımı

Oyla 0