Sultan papağanım Kanadını çarptı

Melek Cankurt

iyikus.com Üyesi
Merhaba sultan papağanım seçim gecesi dışarıdaki seslerden ürkerek kafeste kendisini yerlere attı hemen kafesten çıkarıp güvenliğini sağladım sağ kanadı düşük duruyor tüy dökümünde zaten keyifsizdi ancak kanadında ağrı var sanırım kafesinde tutup Nekton s vitamin veriyorum yemini az yiyor sütununda az içiyor dal darı verdim ne yapabilirim lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• IMG_7692.jpeg
    IMG_7692.jpeg
    433.5 KB · Görüntüleme: 6
Ani Stres, korku, şok durumları maalesef kuşları kötü etkiliyor. Bu tarz durumlarda bir iki gün kanadi duzelmesi için beklemekten başka yapacak bir şey yok. Belki d ve kalsiyum desteği + rahatlatıcı etkisi olan papatya çayı demleyip, soğutup suluguna 1/3 oraninda ekleyebilirsiniz

Daha önce benzer sıkıntı yaşayan muhabbet kuşları için 1 su bardağı su içinde 1 diş sarımsak üçe bölünerek 12 saat bekletilmiş ve sonra sarımsakları alınarak bu sudan iki yemek kaşığı suluğa koyularak üzerinin normal su ile doldurulup kuşa verilmesi önerilmiş acaba bu sultan papağanı için de uygulanabilir mi

Bir katkısı olmayacaktır hocam. Zararı da olmaz ancak sarımsak kullanımı biraz riskli kuşlar için. Düzenli kullanımı kansızlık yapıyor