Sultan papağanım kuyruk kaldırıyor

Serdar TUNÇ

Yeni Üye

Yukarıdaki linkte izleyeceğiniz üzere benim sultan papağanımda aynı davranışı gösteriyor.

Scaba kuş dişimi erkekmi.
Aldıgım kisi erkek diyerek satmıştı bana
Lütfen yardım.

Merhaba, maşallah çok tatlılar. Çok kızıştığı için tellere ve aksesuarlara sürtünüyorlar. Bu sayede rahatlayabiliyorlar. Aslında sorunun çözümü basit. Uygun bir eş almak :)

Oyla 0
Merhaba, maşallah çok tatlılar. Çok kızıştığı için tellere ve aksesuarlara sürtünüyorlar. Bu sayede rahatlayabiliyorlar. Aslında sorunun çözümü basit. Uygun bir eş almak :)

Cevap için teşekkür ederim.

Video bana ait değil. Videodaki sarı kuş gibi benimkide hareket ediyor.

Benim merakım bendeki kuş dişimi. Bu davranışı dişilermi yapar yoksa erkeklermi.

Oyla 0
Videoda ki kuş için dişi büyük olasılık. Kendi kuşunuzdan görsel paylaşırsanız bi bakalım. Cinsiyeti anlaması zor mutasyonlardan biri. Kuşun ötüşü nasıl tek bir tonda Churk Churk mu? yoksa ötüş yapıyor mu?

Son düzenleme:
Oyla 0
Kuşlar çok güzel ama tüğ renkleri çok soluk biraz takviye ile çok daha canlı renklere sahip olurlar.
Siyah pancar,Kereviz,Havuççok az miktarda çekirdeği ayıklanmış domates,Yine çok az miktar'da salatalık,Roka vemarul,Bunların salatasını yapıp yedirmeyi basarır ise kuşlar çok daha canlı renklere sahip olur.

Oyla 0
Videoda ki kuş için dişi büyük olasılık. Kendi kuşunuzdan görsel paylaşırsanız bi bakalım. Cinsiyeti anlaması zor mutasyonlardan biri. Kuşun ötüşü nasıl tek bir tonda Churk Churk mu? yoksa ötüş yapıyor mu?

Video çekmeye başlayınca susuyor. Ilk fırsatta kayıt altına almaya çalışacağım.

Oyla 0

Bugün fırsat buldum ve kuşumun videosunu çektim.
Sizce dişimi kuşum... bu melodimsi otüşü sadece bu davranıştayken yapıyor. Normal durduğunda bu ötüşü yapmıyor.

Oyla 0
merhaba, teşekkür ederim video için. Kuşunuz dişi görünüyor. Emin olmak için kuşunuzun kanadını açıp arkasından parlak bir ışık kaynağıyla bakın. Eğer kanattı benekle kaplı ise dişidir.
lutino gender.jpg

Oyla 0
İmkanınız varsa kafesi değiştirin,Papağan için doğru kafes değil.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Bu kafesin uygun olmadığını ilkönceleri bilmiyordum, sonradan öğrendim. İlk fırsatta almayı düşünüyorum.

Sizin tavsiye ettiğiniz bir ölçü varmı acaba. Muhtemel okarak benimki dişi. Yanına eşte almak istiyorum.

Oyla 0