Sultan papağanımın az yem yemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selcand
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selcand

Forum Sakini
Arkadaşlar merhaba iki üç gündür sultan papağanımın az yem yediğini fark ettim fiziksel olarak dışardan hiçbir sorunu gözükmüyor enerjisi her zaman ki gibi yerinde ama normale göre az yem yiyor neden olabilir , versela laga kullanıyorum yem olarak son kullanma tarihi 07.10.22 acaba bozuldu mu yemi ama koku vs hiçbir şey yok darı koydum onu hemen yemiş birgünde yediği yem fotoğraftaki kadar 17506F5B-185E-4786-AC1C-6C04EEF74005.jpeg917DF4B7-7917-468C-A091-34D0F6501E94.jpeg3F33814C-C4CB-4759-B465-6D94CCE066AD.jpeg

Arkadaşlar merhaba iki üç gündür sultan papağanımın az yem yediğini fark ettim fiziksel olarak dışardan hiçbir sorunu gözükmüyor enerjisi her zaman ki gibi yerinde ama normale göre az yem yiyor neden olabilir , versela laga kullanıyorum yem olarak son kullanma tarihi 07.10.22 acaba bozuldu mu yemi ama koku vs hiçbir şey yok darı koydum onu hemen yemiş birgünde yediği yem fotoğraftaki kadar Ekli dosyayı görüntüle 25882Ekli dosyayı görüntüle 25883Ekli dosyayı görüntüle 25884
Yeni tarihli yemini de açtım onu da denedim yine çok az yedi :(

Bazı sıcak aylarda yem tüketimini çok düşürüyorlar ya da seçtikleri tohumları yiyorlar sadece. Örneğin %40 aspurlu yem kullanıyorum şuan ve kalan tek tohum aspur. Darı tüketimleri epey arttı. Gözle görülür bir düşüş varsa yeme alternatif mama takviyelerini verme sıklığınızı biraz arttırmanızı öneririm. Düzene oturacaklardır
Çimlendirmeler, sağlık tohumları da alternatif sunulursa monotonlaşan tohum tüketimine ilgiyi arttıracaktır

Bazı sıcak aylarda yem tüketimini çok düşürüyorlar ya da seçtikleri tohumları yiyorlar sadece. Örneğin %40 aspurlu yem kullanıyorum şuan ve kalan tek tohum aspur. Darı tüketimleri epey arttı. Gözle görülür bir düşüş varsa yeme alternatif mama takviyelerini verme sıklığınızı biraz arttırmanızı öneririm. Düzene oturacaklardır
Çimlendirmeler, sağlık tohumları da alternatif sunulursa monotonlaşan tohum tüketimine ilgiyi arttıracaktır
Evet darı yiyor , yem dışında her şeyi yiyor aslında yeşillik karahindiba yeşil biber ne verirsem yedi. Şimdiye kadar mama olarak yumurta yapıp veriyordum her şeyi yiyen bi kuş olduğu için hiç ihtiyaç duymadım. Teşekkür ederm deneyeceğim 🥺