Sultan papağanımın boş yumurtası ve yeni eş

Gönül Kara

Yeni Üye
Benim dişi sultan papağanım var evcil 2 yaşında. Son 10 gündür kendine eş istediğini anlayıp ona 2 gün önce eş aldım ama bu sabah kendi yaptığı karton yuvalığa yumurtladığını gördüm . Yeni aldığım papağan evcil değil ve 1 yaşında. Papağanları henüz aynı kafese koymadım. Papağanım sadece yemek yemek için nadiren kutudan çıkıyor, yumurtanın üstünde yatıyor ve çok agresif. Yumurtlayan papağanımın yumurtasını almalı mıyım yoksa yumurtayla beraber papağanları yan yana mı koymalıyım, teşekkürler.

Merhaba, yumurtlamayı tamamlandığında tüm yumurtalarını aynı anda alınız. Bazen 1 adet bazense max. sayısına kadar kızgınlık yumurtası atabilir. Süreci bekleyiniz. Bu sürede erkekte ortama alışmış olur. Kuşlar ayrı kafeslerde uzaktan tanıştırılabilir.

Merhaba, yumurtlamayı tamamlandığında tüm yumurtalarını aynı anda alınız. Bazen 1 adet bazense max. sayısına kadar kızgınlık yumurtası atabilir. Süreci bekleyiniz. Bu sürede erkekte ortama alışmış olur. Kuşlar ayrı kafeslerde uzaktan tanıştırılabilir.
Evcil olan 2 yıldır bizimle hiç kafese girmiyor ayrı kafeslerde alıştırmak zor bizim için yeni gelen kuşumuz uçmayı bilmiyor ama diğeri dışarda olduğu için çıkmak için bağırıyor diye çıkardık baktık çok çarpıyor kendini konmayı bilmediği için bizde ikisini aynı kafese koyduk kafesin içine bizim kuşun yumurtalama için oluşturduğu kutuyuda koyduk yem yerken biraz kavga ediyorlar henüz bir saat oldu ayırmalımıyım siz böyle yazınca tereddüt ettim

yumurta dönemi çok agresif olabilir dişi. Bu nedenle yeni kuşa zarar verebilir
Ayırmayacaksanızda iyi gözlem yapınız.

Geri