Sultan Papağanımın cinsiyetini bir türlü anlayamıyorum

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba, 2 ay önce aldığım bir sultan papağanım var. Satın alırken petshopun dediğine göre 5 ayını doldurmamış. Yani şu an ortalama 7 aylık diye biliyorum. Ben hayatımda bu kadar sakin bir hayvan görmedim neredeyse hiç ötmüyor, hareket etmiyor. Sabahları dışarı çıkıyor ama ona da pek hevesli değil. Ötmediği için ötüşten cinsiyet tayin edemiyorum sadece birkaç defa erkek gibi öttü onun dışında karga gibi bağırıyor o da çok çok nadir. Belki mutlu olur diye ona eş almak istiyorum ancak önce kuşumun cinsiyetinden emin olmam lazım. Yakalayabildiğim bir ötüşü videoda var, renkten cinsiyet tayini için fotoğrafını da ekleyeceğim. Yardımınızı bekliyorum.

WhatsApp Video 2021-01-17 at 20.20.41.mp4 - 4.7 MB

Ekli dosyalar

• 8ef30f22b0f5abc897c3fde3a8fd5bd9.jpg
    8ef30f22b0f5abc897c3fde3a8fd5bd9.jpg
    271 KB · Görüntüleme: 9

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşunuz erkek gibi görünüyor. Maskesi temize çıkmış neredeyse

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yeni yeni açılması gerek aslında. Çoktan o evreye ulaşmış gibi görünüyor. Besinlerinde biraz güncelleme yapınız. Daha fazla enerji alabileceği gıdalarla keyfi arttırılabilir. Birde ortam ışıklandırması

Oyla 0

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Yeni yeni açılması gerek aslında. Çoktan o evreye ulaşmış gibi görünüyor. Besinlerinde biraz güncelleme yapınız. Daha fazla enerji alabileceği gıdalarla keyfi arttırılabilir. Birde ortam ışıklandırması
Çok soru sordum kusura bakmayın fakat ne gibi besinler önerirsiniz sebze meyve olarak sadece marul ve elma yiyor her şeyi denedim kabul etmiyor. Işıklandırma derken güneş almasından mı bahsediyorsunuz?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
multivitamin ve aminoasit desteği mutlaka sağlayın haftada 1 kez. Yumurta maması verilebilir. Elektrolit verilebilir 10 günde 1. Tohum karışımında ufak düzenlemeler yapılabilir ama karışımınız nasıl bilmiyorum.

Oyla 0