Sultan papağanımın neyi var?

Zeynep

Yeni Üye
Öncelikle merhaba. Sultan papağanım yaklaşık bir aydır sürekli hapşırıyor. Özellikle uçtuktan sonra daha şiddetli oluyor. Halsiz, kafası yukarıda duruyor, yemek yemiyor. Şu son günlerde ayakları ve tırnakları da morlaştı ve ayakları soğuk. Veterinere baş vurdum grip olduğunu söyledi antibiyotik verdi ama bir faydasını göremedim. Başka biri astım olduğunu söyledi vitamin verdi onun da faydasını göremedim. En sonunda size de bir danışmak istedim. Sizce neyi var neden böyle? Ne yapmalıyız ve özellikle ölecek mi? Daha yavru 3-4 aylık bir şey biz de daha yeni aldık. Cevap verirseniz mutlu olurum, teşekkürler

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, öncelikle elle besleme yapmanızı öneririm eğer yem tüketimi az ise. Hapşurması soğuk algınlığı ve astım ile genelde bağdaştırılıyor.

Oyla 0

Zeynep

Yeni Üye
Elle beslemeyi denedik fakat yemiyor. Ağzında geveleyerek çıkartıyor ne yapacağımı bilemedik. Astım ise bunun bir çözümü yok mu? Başka yerlere de sordum hepsi ilaç tavsiye etti ama hayvana daha fazla ilaç vermek istemiyorum. Kendi haline bırakalım zamanla iyileşir de olmuyor maalesef. can çekişiyor, nefes darlığı yaşıyor, sık sık nefes alıyor. Soğuk algınlığı olsa antibiyotik kullandık iyi gelmez miydi? Veterinere gidiyorum bir şey demiyor ölecek bu hayvan bu kadar dayanmasına şaşırıyorum diyor. Nasıl hasta oldu onu da anlamıyorum gözümüz gibi baktık asla ceryan da kalmadı rüzgar alan bir yerle bulundurmadık. Kusura bakmayın çok uzattım ama şaşkınız nasıl bu hale geldi anlam veremedik.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Astım gibi ilerlemiş solunum sorunlarında ilaç bir tek işe yarıyor. Doğru etken maddeli ilacı kullanmak lazım. Ne önerildi size ilaç olarak?
Soğuk algınlığı için kullanılan ilaç sonrası iyi olması gerekirdi elbette. Est. ne demek yardımcı olmak isterim ama kullandığınız ilaçların isimlerini bilmem gerekir.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Birde kuşun dışkılarına bakalım. Kafese beyaz peçete serin kuş 2-3 dışkı yapınca yakından resimlerini çekip ekleyin. Birde kısa bir videosunu youtube'a yükleyip linkini atın. Kullandığınız ilacın ismini biliyorsanız yazın. Ve hangi dozajda kaç gün kullandığınızı yazın.

Oyla 0

Zeynep

Yeni Üye
İlginiz için teşekkürler, buraya ikinci mesajı yazdıktan hemen sonra kuşum elimde öldü.. ilgilendiğiniz için cevapsız bırakmak istemedim. İyi günler tekrardan teşekkür ederim.

Oyla 0

Zeynep

Yeni Üye
Astım gibi ilerlemiş solunum sorunlarında ilaç bir tek işe yarıyor. Doğru etken maddeli ilacı kullanmak lazım. Ne önerildi size ilaç olarak?
Soğuk algınlığı için kullanılan ilaç sonrası iyi olması gerekirdi elbette. Est. ne demek yardımcı olmak isterim ama kullandığınız ilaçların isimlerini bilmem gerekir.

Oyla 0

Zeynep

Yeni Üye
İlginiz için teşekkürler, buraya ikinci mesajı yazdıktan hemen sonra kuşum elimde öldü.. ilgilendiğiniz için cevapsız bırakmak istemedim. İyi günler tekrardan teşekkür ederim.

Oyla 0