Sultan papağanımın sağ kanadı çok düşük duruyor

Hande Kurt

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1.5 senedir sultan papağanımız var ve son 1 aydır özellikle sağ kanadı çok düşük duruyor ve kanat üstten bakınca çıkıntılı gibi yani sol kanat kendisiyle bitişik dururken sağ kanat biraz çıkıntılı, arada da sanki rahatsız bir şekilde oynatıp duruyor sağ kanadını. İlk başlarda sıcaktan düşürüyor sanmıştık fakat bugün kuşu saldığımızda uçamadı (2 haftadır salmamıştık) ve sağ kanadı kafesine koyduğumuzda daha da düştü ve halsiz duruyor ilk defa böyle görüyorum ve çok korktum haliyle. Antalya da yaşıyorum ve burada kuşlara bakan veteriner bulamadım. Ne yapmam lazım bilmiyorum yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim

Ekli dosyalar

• 9FFCB4D2-279C-474D-861C-5B7ACB734417.jpeg
    9FFCB4D2-279C-474D-861C-5B7ACB734417.jpeg
    29.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 1EB2C20E-D504-4AE8-8F47-BA1CA1ABD625.jpeg
    1EB2C20E-D504-4AE8-8F47-BA1CA1ABD625.jpeg
    25.1 KB · Görüntüleme: 4
  • AE7A3266-3949-43F0-A8FB-211F1E1200B2.jpeg
    AE7A3266-3949-43F0-A8FB-211F1E1200B2.jpeg
    30.7 KB · Görüntüleme: 6
  • B9C8EEA7-D716-4C53-BA1A-196EB810FDE5.jpeg
    B9C8EEA7-D716-4C53-BA1A-196EB810FDE5.jpeg
    30 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba, sağlık sorunu gibi görünmese de kanat düşüklüğü kontrol edilmelidir. Uzun süre bu şekilde ise incinmiş ya da çıkartamadığı tüyler olabilir. Zaman zaman bakteri kaynaklı kanat tutulmaları gözlemlenir. Bunlar içinde ilaç kullanmak gereklidir veteriner kontrolünde.

Oyla 0
Merhaba, sağlık sorunu gibi görünmese de kanat düşüklüğü kontrol edilmelidir. Uzun süre bu şekilde ise incinmiş ya da çıkartamadığı tüyler olabilir. Zaman zaman bakteri kaynaklı kanat tutulmaları gözlemlenir. Bunlar içinde ilaç kullanmak gereklidir veteriner kontrolünde.
Antalya’da araştırdım kuşlarla ilgilenen veteriner bulamadım acaba sizin önerebileceğiniz bi ilaç vitamin gibi şeyler var mı? Bide canını acıtırım falan diye kanatlarını açıp bakmadım bakmalı mıyım herhangi bir şey var mı diye?

Oyla 0
Yavaşça kontrol edebilirseniz iyi olacaktır. Şuan için durumu tam anlayamadan ilaç önermem mümkün değil. Kanat düşürmesi çok fazla rahatsızlığın belirtilerinden biri. Aynı zamanda örneğin dişi kuşlarda yumurtlayacağını gösteren bir bulgu. Sıcak havalarda yapılan bir hareket aynı zamanda da. Vitamin olarak multivit. kullanılabilir her hangi.

Oyla 0
Yavaşça kontrol edebilirseniz iyi olacaktır. Şuan için durumu tam anlayamadan ilaç önermem mümkün değil. Kanat düşürmesi çok fazla rahatsızlığın belirtilerinden biri. Aynı zamanda örneğin dişi kuşlarda yumurtlayacağını gösteren bir bulgu. Sıcak havalarda yapılan bir hareket aynı zamanda da. Vitamin olarak multivit. kullanılabilir her hangi.
Anladım çok teşekkürler

Oyla 0