Sultan papağanımın tek gözü kapandı.

Melike Yıldız

Yeni Üye
Merhaba. Sultan papağanımın tek gözü kapandı. 2 gündür şiş duruyordu. Geçer zannettim ama geçmedi. Tam tersi kapandı. Şuan ki durumdan dolayı veterinere götüremiyorum. Bilgisi olan yardım edebilir mi? Veya daha önce yaşayan oldu mu?

Merhaba öncelikle bir fotoğraf talep edeceğim. Kapanma durumlarında göz nemlendirildikten sonra yavaşça aralanıp damla uygulanması gerekiyor. Genta ya da Gentagut gibi bir ürün kullanılabilir. Ayrıca terramycin gibi göz pomadı alıp göz içine değdirmeden sürülmesi gerekir.

Kafes ekipmanlarını ( özellikle tünekleri) dezenfekte etmelisiniz.

Oyla 0
Merhaba. Yeni gördüm kusura bakmayın. Evden çıkamadığım için gözünü normal bir pamukla ve suyla temizledim. Ve geçti. 1 gün sonra diğer gözü aynı şekilde oldu. Onu da aynı şekilde temizledim. Şişlik indi ama bu sefer göz çevresindeki tüyler dökülmeye başladı. Fotoğrafınıda atıyorum.

Son düzenleme:
Oyla 0
Sürekli kafa sallıyor. Arada sırada bunu yapıyordu. Ama bu aralar abartılı bir şekilde kafasını sallıyor birşey onu rahatsız ediyor gibi. Ve sanki nefes alırken sıkıntı yaşıyor. Tüm temizliklerine dikkat ediyoruz. Suyunu sürekli değiştirip vitamin damlatıyoruz. Ne oluyor anlamış değilim. Normalde olmayan şeylerler karşılaşıyoruz. O yüzden biraz tedirginiz. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Oyla 0
Mantar kaynağı dışa vurduğunda sadece görünen değil iç durumuda değerlendirmek lazım. Bunun için iç parazitlere engel olacak ürünler kullanmak da gerekir. Tüyler uzamaya başlıyor yavaş yavaş. Tedavi sonrası dökülmüş olmalılar.
Kafa sallamasının bir çok sebebi olabilir.

Oyla 0