Sultan papağanında saldırma amaçlı olmayan ısırma

Merve Nur Uysal

Yeni Üye
Kuşumu ilk aldığımda omzuma çıkıp benimi falan yem sanıp ısırıyor ve yara yapıyordu. Artık gördüğü bütün yeme benzeyen benleri vs ısırıyor ve canımızı da acıtıyor. Kesinlikle aç bırakmıyoruz ama bunu neden yapıyor? Bu davranışından nasıl vazgeçirebiliriz onu?

Merhaba, bazı şeyler dikkatlierini çekebiliyor ve onlara yönelebiliyorlar. Sizinde benlere takmış olmalı :)
Yapabileceğiniz pek bir şey yok aslında bu durum için. Kuşların pek vazgeçme durumu olmuyor kolay kolay ama hoşuna gitmeyen gıdalar sürüldüğünde oynamayacağını düşünenler olabiliyor. Bir süre benlerin olduğu bölgeyi kapatırsanız zamanla unutacaktır ve bu eğiliminden vazgeçecektir.

Oyla 0
Kuşumu ilk aldığımda omzuma çıkıp benimi falan yem sanıp ısırıyor ve yara yapıyordu. Artık gördüğü bütün yeme benzeyen benleri vs ısırıyor ve canımızı da acıtıyor. Kesinlikle aç bırakmıyoruz ama bunu neden yapıyor? Bu davranışından nasıl vazgeçirebiliriz onu?
Kendim hiç denemedim internette gördüm ama beninize doğru tutup yanınada en sevdiği mamayı koyup mamaya yönelmesini bekleyip bu işlemi tekrarlarsanız belki bu huyundan vazgeçebilir.

Oyla 0