Sultan papağanlarım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Can000
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Can000

iyikus.com Üyesi
Merhaba 2 tane sultan papağanım var dişi kuşum tüylerini uzun süredir yoluyor eş istediğini düşünüp eş aldık fakat yolmaya devam ediyor erkek kuşum 1 ay önce geldi dışkı rengi ve titremesi garip gelmişti fakat yeni geldi stres yaptı diye düşünüp müdahale etmemiştik şimdi dişi kuşum da bazen o şekilde dışkılıyor oda sıcak olsa da ikindi gibi ikiside kabarıyor haşlanmış patates, pirinç, aspur ve sularına sirke verdim faydası olmadı yardımcı olabilirseniz sevinirim

merhaba, kuş dışkısı ve görüntüsünden görsel ekler misiniz?
Tüy yolma çok nedenli bir sorun.

Dışkısı ishale dönecek gibi. Kuşlar için kullanılan probiyotik, elektrolit gibi ürünlerle toparlayacaktır dışkısı.

Bir çok alternatif bulunuyor bu ürünler için. Röhnfried entrobac alınabilir probiyotik için ya da karma bir ürün olan aynı markanın RO200. Şimdilik gerekli değil gibi.

Probiyotik haftada 2 gün mutlaka vermelisiniz. Mama yiyorsa öncelikle mamaya 0.4 g civarı. Eğer suluğa eklenecekse tam dolu suluğa bu oran civarı eklenebilir.

Merhaba bahsettiğiniz ürünü bölünmüş olarak aldım fakat kokusu çok kötü acaba böylemi kokuyor bölünmüş olduğundan bozuk olabilir diye vermekte tereddüt ediyorum

Geri