Sulu anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde durma

ferhatemrah90

iyikus.com Üyesi
Merhaba, muhabbet kuşum 2.5 yıldır bende. Son günlerde fotoğraftaki gibi anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde duruyor. Sizce sebebi ve tedavi yöntemi nasıl olabilir. Veterinere götürün demeyin veterinerler sadece kedi ve köpek bakıyorlar. Resimler ektedir. Yem yemesi ve su içmesinde sorun bulunmamaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Ekran Resmi 2022-06-17 19.00.55.pngEkran Resmi 2022-06-17 19.01.09.png

İlginiz için teşekkür ederim. Monodox eczaneden kolayca bulabileceğimi dusundugum için monodoxa karar verdim. Kullanım dozu ile ilgili bilgi verebilir misiniz.

Eczane ilaçları kullanıcaksanız augmentin yada bactrim şurup gibi antibiyotiklerde olur... Kullanım şeklini ve dozunu aldığınız ilaca göre yazarız yine...

hiç vakit kaybetmeyin, benim başima gelse ve evde ilaç olmasa bugün temin etmeye çalışırım. onerilen tüm ilacların faydası olur

nacizane tavsiyem veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik alınabilir, her klinikte bulunur (baytril, enrocure vb)

eczaneden alacaksaniz bactrim şurup ya da augmentin olabilir.

Son 3 saattir bu ilaçları bulmak için uğraşıyorum. Eczaneler reçetesiz vermiyor şimdi ilaç alabilmek için kendi kan ve idrar tahlilimi Hastaneye verdim ben kendim hastayım dedim sonuç saat 23:30 da çıkacakmış. Doktor tahlil çıkmadan ilaç yazamam dedi.

hiç vakit kaybetmeyin, benim başima gelse ve evde ilaç olmasa bugün temin etmeye çalışırım. onerilen tüm ilacların faydası olur

nacizane tavsiyem veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik alınabilir, her klinikte bulunur (baytril, enrocure vb)

eczaneden alacaksaniz bactrim şurup ya da augmentin olabilir.

ek bilgi olarak yaziyorum

augmentin ya da bactrim sizde yoksa büyük ihtimal komşularınizda vardir

ismi augmentin olmasa da üzerinde "amoksisilin" yazan her marka antibiyotik aynı işi gör

Eczane ilaçları kullanıcaksanız augmentin yada bactrim şurup gibi antibiyotiklerde olur... Kullanım şeklini ve dozunu aldığınız ilaca göre yazarız yine..

merhaba, augmentini aldım nasıl kullanacağım hakkında bilgi verir misiniz.

Eczane ilaçları kullanıcaksanız augmentin yada bactrim şurup gibi antibiyotiklerde olur... Kullanım şeklini ve dozunu aldığınız ilaca göre yazarız yine...
Merhaba tekrar, augmentini alabildim nasıl kullanacağım hakkında bilgi verebilirmisiniz. İlacın adı augmentin - Bıd 1000 mg film tablet.

tableti iyice ezip toz haline getirin (evde varsa havanda ezin)

tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla 2 pirinç tanesi kadar ekleyin, 10-15 dk kadar iyice karıştırın. ilaçli suyu 8-10 saatte 1 tazeleyin

kalan ilacı hava almayan bir kapta saklayın

tableti iyice ezip toz haline getirin (evde varsa havanda ezin)

tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla 2 pirinç tanesi kadar ekleyin, 10-15 dk kadar iyice karıştırın. ilaçli suyu 8-10 saatte 1 tazeleyin

kalan ilacı hava almayan bir kapta saklayın
Kac gün uygulayım, elimde power Max probiotica var. Bunu da ekstradan değerlendirebilir miyim.

Fazla vakit kaybetmeden ilaç başlanması gerekiyor acele edin..
Merhaba dün augmentin tedavisine başladım. Gece sadece 1 damla içti. Sabah suyu yeniledim ve 2 normal yudum aldı. Son görünüm ve dışkı durumunu paylaşıyorum. Diski hiç hoşuma gitmiyor.

Ekli dosyalar

• P_20220618_095337_vHDR_Auto.jpg
    P_20220618_095337_vHDR_Auto.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
  • P_20220618_095407_vHDR_Auto.jpg
    P_20220618_095407_vHDR_Auto.jpg
    1,000.7 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba dün augmentin tedavisine başladım. Gece sadece 1 damla içti. Sabah suyu yeniledim ve 2 normal yudum aldı. Son görünüm ve dışkı durumunu paylaşıyorum. Diski hiç hoşuma gitmiyor.

Şu aşamada dışkıya fazla takılmayın önemli olan kuşun enerjisi.. Güncel durumu nasıl şuan toparladımı biraz?

Şu aşamada dışkıya fazla takılmayın önemli olan kuşun enerjisi.. Güncel durumu nasıl şuan toparladımı biraz?
Merhaba Malkoçoğlu, ilgin için teşekkür ederim. Yemesi ve su iştahı düzgün. Bu gün sürekli tunekteydi ve kafes tabanına cokmedi. Augmentin günde iki kez hazır su ile degisiyor. En son kuşun fiziği ve en son bıraktığı diskiyi ekliyorum.

Ekli dosyalar

• P_20220618_221746_vHDR_Auto.jpg
    P_20220618_221746_vHDR_Auto.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 15
  • P_20220618_221731_vHDR_Auto.jpg
    P_20220618_221731_vHDR_Auto.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 20
Merhaba Malkoçoğlu, ilgin için teşekkür ederim. Yemesi ve su iştahı düzgün. Bu gün sürekli tunekteydi ve kafes tabanına cokmedi. Augmentin günde iki kez hazır su ile degisiyor. En son kuşun fiziği ve en son bıraktığı diskiyi ekliyorum.

Maşaallah daha iyi görünüyor. Tedaviye devam edin mutlaka.. 2. 3. gün tekrar durum güncellemesi yapın takip edelim..

Maşaallah daha iyi görünüyor. Tedaviye devam edin mutlaka.. 2. 3. gün tekrar durum güncellemesi yapın takip edelim..
Merhaba, 3.gün sabahı augmentin tedavisi yaptığımız kuşun son durum fotoğrafını ekliyorum. Yem yediğinde 3-4 cm kabız dışkı bırakıyor yem yemezse sıvı dışkı şeklinde yeşil su olarak dışkılıyor.

Ekli dosyalar

• P_20220620_101152_vHDR_Auto.jpg
    P_20220620_101152_vHDR_Auto.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
Merhaba, 3.gün sabahı augmentin tedavisi yaptığımız kuşun son durum fotoğrafını ekliyorum. Yem yediğinde 3-4 cm kabız dışkı bırakıyor yem yemezse sıvı dışkı şeklinde yeşil su olarak dışkılıyor.
dışkı popoda birikirse eğer biraz yumuşatıp almayı unutmayın. Elinizde varsa ilaç verilmeyen bir saat diliminde merakı varsa bir dilim çekirdeği alınmış elma verilebilir.

dışkı popoda birikirse eğer biraz yumuşatıp almayı unutmayın. Elinizde varsa ilaç verilmeyen bir saat diliminde merakı varsa bir dilim çekirdeği alınmış elma verilebilir.
Merhaba, kuşun 5.günündeki durumunu paylaşmak istedim. Augmentin tedavisi devam ediyor ve arada bir çekirdeklerinden ve kabuğundan arındırılmış elma yediriyoruz. Son halinde hala kuş kırgın ve dışkı problemi devam etmekle birlikte dışkının rengi de sarıya dönmüş durumda seyrediyor. Bilgilerinize sunarım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-22 at 14.33.53.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-22 at 14.33.53.jpeg
    87.2 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    135.7 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba, kuşun 5.günündeki durumunu paylaşmak istedim. Augmentin tedavisi devam ediyor ve arada bir çekirdeklerinden ve kabuğundan arındırılmış elma yediriyoruz. Son halinde hala kuş kırgın ve dışkı problemi devam etmekle birlikte dışkının rengi de sarıya dönmüş durumda seyrediyor. Bilgilerinize sunarım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Elinizde probiyotik ve vitamin varsa onları kullanın. Kuşu bir kaç gün dinlendirelim ardından etken maddeyi değiştirmek gerekiyor..