Suluğa Yem kusma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kubilay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kubilay

iyikus.com Üyesi
Düşüp ne zaman baksam bu şekilde. Temizliyor koyuyom aradan 2-3 saat geçiyor yine böyle. Ve çok pis bi kokusu var aşırı iğrenç. Suluktan geldiğini düşündüm ve bu mavi suluğu aldım fakat sulukla alakası yok. Bu yem kusma davranışının sebebi nedir.
(Yemlik uzakta merak etmeyin yemek yerken de bu kadar yem yapamaz suluğu)8ED7514F-8991-4421-B3A7-EED6B9EC2C5C.jpeg

Yem islatmanin temelde 2 nedeni var. Sindirim zorluğu cekmesi ve ıslattigi yemleri daha sonra tüketmesi, bir diğeri ise uygun bir kusma yeri olarak oranın seçilmesi. Genelde kursak enfeksiyonundan muzdarip kuşlar yapmaktadır. İleri seviye bir hastalık belirtisidir. Mutlaka veteriner hekim görmeli. Gidilemiyorsa ilaç alıp geç kalinmadan tedaviye başlanmalıdır. Dışkısı nasıl?

Hastalık belirtisi yok yaklaşık 1aya yakındır böyle davranıyor önceden de vardı ama az vardı şu son zamanlarda daha da arttı. Dışkıları gayet normal tünekte falan normal hareketli gayet sağlıklı şuan. Biraz fazla yem yiyor 2 kuşun yiyeceği yemi yiyor bu bi etken olabilir mi?
Yem islatmanin temelde 2 nedeni var. Sindirim zorluğu cekmesi ve ıslattigi yemleri daha sonra tüketmesi, bir diğeri ise uygun bir kusma yeri olarak oranın seçilmesi. Genelde kursak enfeksiyonundan muzdarip kuşlar yapmaktadır. İleri seviye bir hastalık belirtisidir. Mutlaka veteriner hekim görmeli. Gidilemiyorsa ilaç alıp geç kalinmadan tedaviye başlanmalıdır. Dışkısı nasıl?
sindirim zorluğu olabilir çok yem yiyor.

Kontrol etmemi istediniz bişi var mı? Ne bileyim dışkısının fotosu olur falan. Fakat dediğim gibi yani her zamanki haliyle aynı şuan hiç bi farkı yok çok hareketli bi kuş.
Görsel eklerseniz sevinirim. Kokulu kusma hastalık belirtisidir hocam 😔 kuşlar son dakikaya kadar en iyi halini gösterme egilimindedir

Görsel eklerseniz sevinirim. Kokulu kusma hastalık belirtisidir hocam 😔 kuşlar son dakikaya kadar en iyi halini gösterme egilimindedir
Sağlıklı kuş kusmaz. Kuşlar av hayvanı oldukları için hastalığını belirtmeyebilirler.
Son durum olarak şuan gayet hareketli yine hiç bi kötü yani yok dışkısı da gayet sağlıklı bi problem yok. Suluğu koyup kontrol ediyorum hiç bi problem yok takip ediyorum tertemiz kullanıyor sonra 1 saat falan sonra yine bakıyorum içi yine dediğim gibi komple yem dolmuş oluyor. Kusma olasılığı yüksek fakat son 2 belki 3 aydır böyle bi problem yok kuşta.

Ekli dosyalar

• A22D7B33-6FBE-48FD-BFF1-877DE06787BE.jpeg
    A22D7B33-6FBE-48FD-BFF1-877DE06787BE.jpeg
    27.6 KB · Görüntüleme: 4