Sulukdaki yem kabuğu

Atahan Derman

Forum Sakini
Bundan önce çok konu açtım yardım ettiniz çok sağolun :) Şunu belirtmek istiyorum kuşumun sorununu biliyorsunuz.Yem yedikden sonra su içip su içtikden sonrada büyük çapta geviş.Bundan dolayı çok şey yaptım Hazımsızlık sandım Probiyotik grit vs yaptım Mantar sandık Kür uyguladık ama Mantar Belirtisi hiç yokdu.Ben şunu dile getirmiştim Kuşum yemi kabuğuyla ya da sadece kabuğunu yiyor demiştim bu bana olanaklı gelmişti yem yedikden sonra su içmesi sanki yemi geri çıkarması gibiydi.Ve çıkarıyordu'da Bugün sabah sulukda yem kabuğu gördüm.Benin bildiğim kabuk yemezler ve kabukda lifli yapı vardır sindiremezler ve şunu da önceden gözlemlemiştim.Dışkıda yem kabuğu ? Yani bunu yapması nedendir bilmiyorum.Bazen o kadar hızlı yem yiyorki yemi tam yutuyor sanıyorum'ki belkide yutuyor getçekden bunun önüne nasıl geçeceğim bilmiyorum.

hahah Yemin ederim veterinerler,Ailem,Yakınlar aynı şeyi diyor.Çok takıyorum biliyorum ? Tamam daha fazla uğraşmayacağım?

Oyla 0
Benim hatam saten 2 aydan beri araştırıyorum.Halbuki hastalığı yok bişesi yok.hayvanları çok severim,fakat şu durumlar yüzünden ileride hayvan bakmayı düşünmüyorum.

Oyla 0
Suluğa yem taşıyıp o şekilde tüketebiliyor bazı kuşlar. Kabuk tüketiyorsa düzenli yem üflenmeli, günlük değiştirilmelidir. Başka yapacak bir şey yok. Kötü alışkanlık diyeceğim. Belirli oranda geviş getirir gibi hareketler normaldir. Fazlası durumunda veterinerle görüşmek lazım çünkü ortak bir hastalık belirtisi değil. İncelenmesi gerekiyor

Oyla 0
yok hocam yemi taşımıyor suya.Suya kur yaparken ağzına yem getiriyor ve suya düşüyor.Kabuk oluyor.Bunu alışkanlığı kesmem lazım /:

Oyla 0
Suluğu yemliğe uzak bir bölgeye alınız. Suluğa kur çok olası. Kur esnasında eşini besler gibi suluğu besliyor belli ki :)

Oyla 0
Bundan önce çok konu açtım yardım ettiniz çok sağolun :) Şunu belirtmek istiyorum kuşumun sorununu biliyorsunuz.Yem yedikden sonra su içip su içtikden sonrada büyük çapta geviş.Bundan dolayı çok şey yaptım Hazımsızlık sandım Probiyotik grit vs yaptım Mantar sandık Kür uyguladık ama Mantar Belirtisi hiç yokdu.Ben şunu dile getirmiştim Kuşum yemi kabuğuyla ya da sadece kabuğunu yiyor demiştim bu bana olanaklı gelmişti yem yedikden sonra su içmesi sanki yemi geri çıkarması gibiydi.Ve çıkarıyordu'da Bugün sabah sulukda yem kabuğu gördüm.Benin bildiğim kabuk yemezler ve kabukda lifli yapı vardır sindiremezler ve şunu da önceden gözlemlemiştim.Dışkıda yem kabuğu ? Yani bunu yapması nedendir bilmiyorum.Bazen o kadar hızlı yem yiyorki yemi tam yutuyor sanıyorum'ki belkide yutuyor getçekden bunun önüne nasıl geçeceğim bilmiyorum.
Normal bir şey yemi fazla hızlı yiyorsa olur ama genede sen takibe al çünkü eğer dışkısında kuşun mamasını görürsen(yenmemiş mama) sindirim sorunu olabilir

Oyla 0