Sürekli hapşırma

pinarcoskun

Yeni Üye
Merhaba benim sultan papağanım sürekli üst üste hapşırıyor. Burun ve göz akıntısı yok dışkısı ishalde değil maşallah yem su içmesi iyi gözlemlediğim kadarıyla arada ağzı açık oluyo. Ne yapmam gerekiyor yada sebebi ne olabilir. Teşekkürler

Hafif üşütmüş olabilir ya da solunum yolu problemleri olabilir. Astım vb. gibi. İlk önce oda sıcaklığı sabitlenmeli, ardından multivitamin ve probiyotik kullanmalısınız. Eğer 1 haftalık süreçte geçmez ise bu hapşurma durumu, bir veterinere danışıp tedaviye başlamalısınız. Solunum problemleri için bir çok örnek ilaç var kullanılan lakin durumu tespit etmeden kullanımı yarardan çok zarar verecektir.

Şu aşamada vitamin olarak önerebileceğim hafif antibiyotik içerdiği için vitaform olur. Eğer temin edemez iseniz diğer multi vitaminler işinize yarayacaktır.

Oyla 0
Oda sıcaklığı 22-24 arası vitaminlerini kullanıyorum bir hafta b vitamini veriyorum 1 haftada fit fly vitaplus’ı kullanıyorum 2 gün vitamin 2 gün normal su olarakta değiştiyorum sürekli vitamin vermiyorum. Veterinere götürmek istiyorum ama hasta değilse bile bu havada çıkarttığımda hasta olabilir ve veterinerde direk bilip bilmeden ilaç veriyor diğer kuşumda öyle öldü

Oyla 0
Demek istediğmi devamlı vitamin verilmesi yönünde değildi. Üşütme durumlarında yapılan ön işlemlerden biridir. Kabarma durumu gözlemliyor musunuz?

Kuşlar üşüme konusunda aslında bilindiği gibi hassas değiller. Sadece ani, uzun süreli değişiklik ve cereyan hastalanması ya da ölümlerle sonuçlanıyor. Taşıma kafesini yeteri kadar soğuk hava girmesini engellerseniz sorun olmayacaktır.

Veteriner içinde farklı bir veteriner deniyebilirsiniz. Kuşlar genelde ilaç kullanımına hassastırlar. Özellikle geç kalınmış tedavilerde ilaç yarardan çok zararı olabilir. Zaman zaman yanlış teşhisler koyulsa da hiç kontrol edilmemesinden iyidir. Eğer götürürseniz veterinere verilen ilaçları buradan konuşabiliriz. En azından işe yarar bir ilaç verip vermediğini öğrenmiş olursunuz.

Oyla 0
Tüylerini temizledikten sonra kabarma oluyo ve arada çok nadir o zamanda oluyor sürekli bi kabarma durumu yok havaların azda olda düzelmesini bekliyorum götürmek için yada ben çok evham yapıyorum diğer kuşumu da kaybedince

Oyla 0
Kabarma durumu yoksa hafif bir durumdur büyük olasılık. Probiyotik ve elektrolit desteği sağlayabilirsiniz. Yararlı bakterileri çoğaltacaktır probiyotik, elektroiltte üşümesini azaltacaktır, enerji verecektir. Kabızlık ya da ishale karşı önleyici olacaktır. Bunun için kuş ürünleri satan sitelerde çok çeşit mevcut.

Oyla 0
İlginiz için çok teşekkür ederim her ikisi için aynı şey geçerli dimi bir tanesini alsam ve kaç kere kullanmam gerekir kaç damla vs

Oyla 0
İlginiz için çok teşekkür ederim her ikisi için aynı şey geçerli dimi bir tanesini alsam ve kaç kere kullanmam gerekir kaç damla vs
aşagıda konu mevcut

Oyla 0
Probiyotik toz formunda. Aldığınız markaya göre değişiklik gösteriyor. Üstte arkadaşın paylaştığı konuda ki ürünün kullanım şekli verilmiştir. Elektroliti de kendi imkanlarınızla yapabilirsiniz ya da sitelerden alabilirsiniz.

Oyla 0
aşagıda konu mevcut
Ben bugün petshop’a sordum onlarda yok nerede bulabilirim onu

Oyla 0
hobipet.com.tr, petmarketburada.com, akyolkardesler.net
buralarda satılmaktadır. Güvenilir sitelerdir alışveriş yapabilirsiniz.

Oyla 0
B
Hafif üşütmüş olabilir ya da solunum yolu problemleri olabilir. Astım vb. gibi. İlk önce oda sıcaklığı sabitlenmeli, ardından multivitamin ve probiyotik kullanmalısınız. Eğer 1 haftalık süreçte geçmez ise bu hapşurma durumu, bir veterinere danışıp tedaviye başlamalısınız. Solunum problemleri için bir çok örnek ilaç var kullanılan lakin durumu tespit etmeden kullanımı yarardan çok zarar verecektir.

Şu aşamada vitamin olarak önerebileceğim hafif antibiyotik içerdiği için vitaform olur. Eğer temin edemez iseniz diğer multi vitaminler işinize yarayacaktır.
Benimde sultan papağanım. Var hapşırıyor ve tüyleri kabartıyor ne yapmalıyım

Oyla 0
Üstte yazdıklarım sizin içinde geçerli Mute35. Durduk yere gelişen bir durum mu? üşütme olabilir büyük olasılık.

Oyla 0
Üşütmüş olabilir. Aşırı yoğun değil ancak günlük 5-6 tahmini hapşurma normal.
Ortam ısısını sabitleyiniz.

Oyla 0