Sürpriz Yumurtalar 🧿🧿😍

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama
Bugün çok güçsüz düştüler tam endişe etmeye başlamıştım ki daldari yedirdim ve yediler 🤗 çok şükür aspur ağırlıklı diğer yemleri de kırmaya başladılar
Biz yeme düştük sayılır ☺️ yerde yemler var mecburen yere dökmek zorunda kaldım geçici bir durum belirtmek isterim 🙂
MaşâAllah şifa olsun canlara 😊 ben acizane şöyle yapıyorum yavrular 20 güne yaklaştıkları zaman anneyi alıyorum baba yavrulara tek bakıyor ondan sonra zaten baba ile beraber yem kırmayı da güzelce öğreniyorlar hem anne de daha fazla dinlenmiş oluyor 😊

Bugün çok güçsüz düştüler tam endişe etmeye başlamıştım ki daldari yedirdim ve yediler 🤗 çok şükür aspur ağırlıklı diğer yemleri de kırmaya başladılar
Biz yeme düştük sayılır ☺️ yerde yemler var mecburen yere dökmek zorunda kaldım geçici bir durum belirtmek isterim 🙂
Maşallah, nasıl da renk renk dizilmişler. Bayılıyorum böyle renkli kuluçkalara. Üçüde birbirinden tatlı🥰 İnşallah üçününde tüyleri kadar ömürleri olur❤️

MaşâAllah şifa olsun canlara 😊 ben acizane şöyle yapıyorum yavrular 20 güne yaklaştıkları zaman anneyi alıyorum baba yavrulara tek bakıyor ondan sonra zaten baba ile beraber yem kırmayı da güzelce öğreniyorlar hem anne de daha fazla dinlenmiş oluyor 😊
Çok teşekkür ederim ☺️ 🙏
Evet o yöntem denenebilir hem bu sayede bir kızgınlık varsa ciflesme olasılıliginda önüne geçilmiş olur
Ama bizim şöyle bir sorunumuz var
Erkek dişiye bildiğiniz aşık 🤭
Yani oyoe birşey yapacak olursam dişiyi evin dışında bir yerde tutmam gerekiyor
Ses veriyorlar sürekli birbirlerine erkeğin gücü yetse kafes telini açacak 😁 öyle Deli ona da hak veriyorum yıllarca yanlız yaşamış ve çalışan ailenin bir üyesiydi
Kimse ilgili değilmiş dişi onu kabul edince ☺️ güzel ve sağlam bir bağ kuruldu
Aralarında

Çok teşekkür ederim ☺️ 🙏
Evet o yöntem denenebilir hem bu sayede bir kızgınlık varsa ciflesme olasılıliginda önüne geçilmiş olur
Ama bizim şöyle bir sorunumuz var
Erkek dişiye bildiğiniz aşık 🤭
Yani oyoe birşey yapacak olursam dişiyi evin dışında bir yerde tutmam gerekiyor
Ses veriyorlar sürekli birbirlerine erkeğin gücü yetse kafes telini açacak 😁 öyle Deli ona da hak veriyorum yıllarca yanlız yaşamış ve çalışan ailenin bir üyesiydi
Kimse ilgili değilmiş dişi onu kabul edince ☺️ güzel ve sağlam bir bağ kuruldu
Aralarında
Rica ederim 😊 kesinlikle 😊

Anladım onları ayırmamak en güzeli o zaman mutlu mutlu hep beraber yaşasınlar inşâAllah 🤲🏻🤩

ne tatlışlar maşaallah

Bu yeni bebeklere talep var mı çevrenizden yoksa hepsi mi kalacak sizde?

Yeni bir gelişme 🙄yuvalıkta iki tane daha yavru varken bunlar ciflestiler 😳 kızıştırici hiçbir şey vermiyorum
Geçen kulukcada dişi biraz durgundu ara verdi 3 ay Kadar bunu hiç beklemiyordum
Yavruların durumu ne olacak beslerler mi?

Yeni bir gelişme 🙄yuvalıkta iki tane daha yavru varken bunlar ciflestiler 😳 kızıştırici hiçbir şey vermiyorum
Geçen kulukcada dişi biraz durgundu ara verdi 3 ay Kadar bunu hiç beklemiyordum
Yavruların durumu ne olacak beslerler mi?
Genelde hep bu olur. Son bebekler riske kalıyor ne yazık ki. İyi takip lazım çünkü bazı anne babalar sinirli olabiliyor yumurta yaptığında. 2. Yumurta gelene kadar bebeğin kalmasını pek sorun yapmıyorlar ama bazen bebekler yumurta kırıyor ve kirletiyor. Varsa sahte yumurta koymak gerek

Genelde hep bu olur. Son bebekler riske kalıyor ne yazık ki. İyi takip lazım çünkü bazı anne babalar sinirli olabiliyor yumurta yaptığında. 2. Yumurta gelene kadar bebeğin kalmasını pek sorun yapmıyorlar ama bazen bebekler yumurta kırıyor ve kirletiyor. Varsa sahte yumurta koymak gerek
Şuan yuvada olan yavruların biri 26 günlük diğeri ise 24 en geç bir haftaya alırım yuvaliktan
Ama benim için önemli olan o süreye Kadar beslenmeleri

Bir de kavga cigirtisi gibi sesler duyarsaniz koşup müdahale etmek gerekebiliyor 😔

Bir de kavga cigirtisi gibi sesler duyarsaniz koşup müdahale etmek gerekebiliyor 😔
Duyuyorum bazen erkek özellikle yavrulara karşı agresif kanatlarını tutup çekiyor bazen
Hadi dişi yumurta hazırlığında diye beslemeyi bıraktı diyelim erkeğe ne oluyor anlamadım 🤷
Şuan açıyorum yavrulara
Yeme düşüne Kadar ölmezler umarım 😔

Duyuyorum bazen erkek özellikle yavrulara karşı agresif kanatlarını tutup çekiyor bazen
Hadi dişi yumurta hazırlığında diye beslemeyi bıraktı diyelim erkeğe ne oluyor anlamadım 🤷
Şuan açıyorum yavrulara
Yeme düşüne Kadar ölmezler umarım 😔
Hocam Dişi kuşu alın yanından Erkek tek bakar yavrulara riske gerek yok 👍🏻😊 üzülmeyin

Aslında dişiler daha tehlikeli oluyor bu aşamada. Bu nedenle dişi ayırmak genelde doğru olur ama kuluçka başlattığından ayırmamak lazım. Gerekirse erkek ayrılmalı yavrularla ve bakması beklenmeli .