iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Tırnak kesimi

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Mesajlar
788
Çözümler
3
Puanları
168
Yaş
26
Konum
İstanbul
Daha önce hiç kuşun tırnağını kesmedim. Gerek kuşlar kendi gagalarıyla düzeltti gerek tahta tünek sayesinde gerek duymadım. Ama yeni kuşun tırnakları bayağı uzun tellerde yürürken takılıyor tırnağının ucu farkettim kadarıyla. Garanti olsun diye babam tutarken ben damarlara uzak bölümden kesmeye calisicam Allah korusun istenmedik duruma karşı nisasta bulundurucam kanamayi durduruyormus galiba başka işimi kolaylaştıracak bilgi varmı üstatlar. Hayvanın canı yanar diye avcumda bile hiç kuş tutmam 4-5 kuş geçti elimden hep parmağa alistirdim kendi çıkar falan. Tırnak kesmek zor olacak benim için veterinere ve kuscuya sordum ama kesen yok bana kaldı :)
 

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
15,765
Çözümler
82
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Damara denk gelirse bir miktar çığlık atacaktır. Kanama da 6-8 damla arası oluyor ama onların bünyesi için çok tabi. Nişasta yararlı olacaktır. Bence rahat kesebilirsiniz. Düşünüldüğü kadar zor değil ki ucundan alsanız bile yeterli olur
 
Oyla 0
Üst Alt