titreme ve geviş getirme tarzı hareketler

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Merhaba. 2 yıldır muhabbet kuşu besliyorum.

Kuşum bazen kanatlarını titretmeye başladı ve ağzından çıtır çıtır sesler geliyor. Bazen bize arkasını dönüp kafes demirlerini kemiriyor. Keyfi gayet yerinde fakat birşeylerin yolunda gitmediği konusunda şüpheliyim. Veterinere gittiğimde sorun teşkil etmediğini söyledi. Oraya gittiğim gün sabah ilk kez kusmuştu. Vitamin verdi ve yem markasını değiştirin dedi. Bu sefer de hiç yem yemediği için eski yemle karıştırmak zorunda kaldım. Bilgi sahipleri beni aydınlatabilir mi acaba?

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Merhaba. 2 yıldır muhabbet kuşu besliyorum.

Kuşum bazen kanatlarını titretmeye başladı ve ağzından çıtır çıtır sesler geliyor. Bazen bize arkasını dönüp kafes demirlerini kemiriyor. Keyfi gayet yerinde fakat birşeylerin yolunda gitmediği konusunda şüpheliyim. Veterinere gittiğimde sorun teşkil etmediğini söyledi. Oraya gittiğim gün sabah ilk kez kusmuştu. Vitamin verdi ve yem markasını değiştirin dedi. Bu sefer de hiç yem yemediği için eski yemle karıştırmak zorunda kaldım. Bilgi sahipleri beni aydınlatabilir mi acaba?
Veteriner vitamin olarak hangi ürünü verdi? Ayrıca yem olarak şu anda hangi markayı kullanıyorsunuz?

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Veteriner vitamin olarak hangi ürünü verdi? Ayrıca yem olarak şu anda hangi markayı kullanıyorsunuz?
Bir şırınga içine doldurduğu vitamini verdi fakat ismini verdiğini hatırlamıyorum. Bir hafta boyunca hergün o vitaminden suyuna bir damla, 4 damla da aminosol damlatmamızı istedi. Aminosol bizde vardı ve daha önce bazen suyuna takviye olarak veriyorduk

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Şöyle bir şey de var, muhabbet kuşum ele alışık değil bu yüzden sevmek için hayvanı avuçlamak zorunda kalıyoruz. Geldiğinden beri böyleydi. Acaba bu durum hayvana stres mi yaşatıyor. Ondan da kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Kuş yemini önceden Şok'tan aldığım enjoy kuş yemiydi şimdi Quik diye marka vardı ona geçtik

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Şöyle bir şey de var, muhabbet kuşum ele alışık değil bu yüzden sevmek için hayvanı avuçlamak zorunda kalıyoruz. Geldiğinden beri böyleydi. Acaba bu durum hayvana stres mi yaşatıyor. Ondan da kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum
Kendin teşhisi koymuşsun zaten. Hiçbir kuş zorla sevilmez, mecbur kalınmadıkça avuç içine alınmaz. O hareketi yapma, çok strese sokar kuşu. O hareketi yapma sakın.

Son düzenleme:
Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Kuş yemini önceden Şok'tan aldığım enjoy kuş yemiydi şimdi Quik diye marka vardı ona geçtik
O yemi değiştirin. Enjoy da Quik de saçma sapan kimsenin önermediği markalardır. Yem olarak aşağıdaki fotoğrafta verdiğim yemi satın almanı öneririm. Çok taze yemdir, kuşun afiyetle yemezse gel yüzüme tükür. Petmarketburada üzerinden çok taze olarak satın alabilirsin.60B5EBCA-50D4-4F1B-83E2-5B323D42D4ED.png

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
O yemi değiştirin. Enjoy da Quik de saçma sapan kimsenin önermediği markalardır. Yem olarak aşağıdaki fotoğrafta verdiğim yemi satın almanı öneririm. Çok taze yemdir, kuşun afiyetle yemezse gel yüzüme tükür. Petmarketburada üzerinden çok taze olarak satın alabilirsin.Ekli dosyayı görüntüle 7484
Şuan baktım da çok fazla çeşidi var. Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Öncelikle şu kuslara kedi köpek tavşan gibi davranmayın. Bu canlıların avuç içinde sevilmek gibi bir istekleri veya beklentileri yoktur (yavrudan eğitilmesi disinda ) Bu sebeple şu hayvanları avcunuza alip sevmeyi denemekten vaz gecin . Zaten minicik hayvan neyini seviyorsunuz öyle ?
Veteriner olarak İzmir de Pet Life ı tavsiye edebilirim . Kursaktan swap alınıp kontrolu yapilir. Kuşun fiziksel durumu incelenir . Kur yapmadığı halde kustuysa zaten tehlikelidir vitamin verilmez bu durumda.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşlarda kanat titretmenin bilindik 2 sebebi oluyor.
En belirgin olanı stres, korku durumları, diğeri ise ateşli hastalıklar. Gaga gıcırdatmasıda aynı sebepten ya da uyku moduna geçiş evrelerinde sık yapıyorlar. Bazı kaynaklarda sindirim amaçlıda yapıldığından bahseder.
Stres kaygı durumları azaldıkça bu hareketler kesilecektir.
Probiyotik ve elektrolit kullanınız ara ara.

Oyla 0