Toe Tapping hakkında bilgi ?

muhabbetttt

iyikus.com Üyesi
Merhabalar geceleri kuşlarım parmaklarını ritmik şekilde oynatıyor.Araştirmalarim sonucu toe tapping olabilecegini öğrendim ama bu toe tapping nedir ? nasıl tedevi edilir ?Ölumcul,yada ciddi bir rahatsızlık mıdïr ?

Merhabalar geceleri kuşlarım parmaklarını ritmik şekilde oynatıyor.Araştirmalarim sonucu toe tapping olabilecegini öğrendim ama bu toe tapping nedir ? nasıl tedevi edilir ?Ölumcul,yada ciddi bir rahatsızlık mıdïr
Daha önceleri iç parazit uygulaması yapıldımı?
Bu iç parazit kaynaklı bir durumda olabilir
Toe tapping denilen durum ise istemsiz olarak kas kasılması durumu.Beslenme bozuklukları kaynaklı olabilir.
Video ekleyebilir misiniz? Kaç tane kuş aynı hareketi yapıyor?

Merhabalar geceleri kuşlarım parmaklarını ritmik şekilde oynatıyor.Araştirmalarim sonucu toe tapping olabilecegini öğrendim ama bu toe tapping nedir ? nasıl tedevi edilir ?Ölumcul,yada ciddi bir rahatsızlık mıdïr ?
Eğer kuşlara hiç takviye vermiyorsanız büyük ihtimalle ondandır. Özellikle B vitaminleri ve E vitamini eksikliklerinde magnezyum kalsiyum çinko gibi eksikliklerde bu sıkıntılar olabiliyor. Besleme programınızı detaylı yazarsanız ona göre değerlendirelim.

Daha önceleri iç parazit uygulaması yapıldımı?
Bu iç parazit kaynaklı bir durumda olabilir
Toe tapping denilen durum ise istemsiz olarak kas kasılması durumu.Beslenme bozuklukları kaynaklı olabilir.
Video ekleyebilir misiniz? Kaç tane kuş aynı hareketi yapıyor?
İki kuş İkiside erkek ve geceleri İkiside aynı hareketi yapıyor sadece gece bu davranışı yapıyorlar parmaklarını tuneğe ritmik şekilde vuruyorlar

Hafta bir kez veriyorum.Pazartesi gervit verdikten sonra bu durum oldu.sebze gün içerisinde bir kez veriyordum ama 28 ağustostan beri bir iki kere verdim.
Gervitte çok vitamin var, sebze de yedikleri için fazlalık oluyor gerviti iki haftada bire çekin hatta üç haftada bir verin ☺ Kendi kendine düzelir bir hafta da sebze vermeyin

Gervitte çok vitamin var, sebze de yedikleri için fazlalık oluyor gerviti iki haftada bire çekin hatta üç haftada bir verin ☺ Kendi kendine düzelir bir hafta da sebze vermeyin
Çok teşekkur ederim kötü bir şey olmasından çok korkmuştum.Birde kuşumun birinin tırnaklari biraz uzamiş ve kilo kaybı var tırnak makasıyla kesebilir miyiz yoksa özel makasları var mı vede kilo kaybı tüy döneminden mi kaynaklı

Çok teşekkur ederim kötü bir şey olmasından çok korkmuştum.Birde kuşumun birinin tırnaklari biraz uzamiş ve kilo kaybı var tırnak makasıyla kesebilir miyiz yoksa özel makasları var mı vede kilo kaybı tüy döneminden mi kaynaklı
Becerebiliyorsanız tırnak makası olur. Derin kesmemeye dikkat edin kanatırsınız tırnağı

Hocam gelin hiç vermemekte el sıkışalım 🤝🤣🤣 Hocam yağda çözünün vitaminler vücutta depolanır ve fazla vermek zararlıdır 👍 Ancak ! suda çözünen vitaminler depolanmaz ve her gün bir miktar alınmalıdır. Şimdi E vitamini veya A vitamini fazla depolandı diye B vitaminlerini cezalandıramayız. En azından B kompleks vitamini edinip suyuna her gün bir miktar katmalı ve gerwiti eğer fazla doz kullanmışsa bir süre ara vermelidir. Kuş tüydeyse ki muhtemelen tüydedir. Tamamen kesmek olmaz. Ki gerwiti hangi dozda kullanmış bilmiyoruz.

Hocam gelin hiç vermemekte el sıkışalım 🤝🤣🤣 Hocam yağda çözünün vitaminler vücutta depolanır ve fazla vermek zararlıdır 👍 Ancak ! suda çözünen vitaminler depolanmaz ve her gün bir miktar alınmalıdır. Şimdi E vitamini veya A vitamini fazla depolandı diye B vitaminlerini cezalandıramayız. En azından B kompleks vitamini edinip suyuna her gün bir miktar katmalı ve gerwiti eğer fazla doz kullanmışsa bir süre ara vermelidir. Kuş tüydeyse ki muhtemelen tüydedir. Tamamen kesmek olmaz. Ki gerwiti hangi dozda kullanmış bilmiyoruz.
40 ml suluğa 4 damla şeklinde kullandım.Kuslarım tüyde.B viteminini de keseyim mi

Çok zor değil. Kuşu ve Keseceğiniz parmağı sabit tutun. Diğer parmakların makas arasına girmediğinden emin olmadan kesmeyin. Azdan başlayıp peyderpey yukarı çıkın. Tam kesmeden biraz baskı uygulayın önce Kuşun canı yandığını hissederseniz kesmeyin yeterli seviyeye gelmişsiniz demektir.

Hocam tüyde ise sadece bt amin forte yeterli zaten ☺

Geri