Tohumdan kekikleri diktik :)

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Tohumdan kekikleri diktik :)

Bahçemde ki en az 8 yıllık kekik çalımın yerini değiştirmek bu serüvene atılmama neden oldu. Daha iyi bir konumu hak ediyordu kekiklerim ancak taşınmak istemiyormuş meğer :(. Taşınmadan sonra bir süre iyiydi ancak aniden kuruyuverdi. Bilen bilir kuşlarıma en çok verdiğim sebze kekik ve nanedir. Doğrudan dalından kesip verme lüksüm varken pek düşünmüyordum teminini. Şuan taze kekik neredeyse bulamıyorum :( . Hal böyle olunca bende tesadüfen zincir marketlerin birinde denk geldiğim (şok) tohumu alıp ekme kararı aldım. Kekik yanına bir de reyhan aldım. Daha doğrusu fesleğen diye aldım ancak mor fesleğenin reyhan olduğunu öğrenince kısa bir şok geçirdim :D

WhatsApp Image 2023-03-19 at 12.37.11.jpeg
WhatsApp Image 2023-03-18 at 16.05.32 (1).jpeg
Havvaana sebze yetiştirme kiti diye bir ürün. 24 saat nemli bezde bekletip toprakla buluşturdum. Umarım gelişim gösterirler. Burada sonuçlarını paylaşırım.
Diğer sebzeler içinde sezon başladı bilginize

Son düzenleme:
Bir beğeni sonrası güncelleme çekeyim 😅 buraya diktiklerim çok boyanıp öldüler ama bahçede ki saksidakiler gelişim gösteriyor 🤗 görsel gelecek yakinda

Onun da benzer bir gelişimi var ancak dal darı dediğimiz panicium için ayrı bir tohum gerekiyor. Daha doğrusu dal dariniz varsa doğrudan ekebilirsiniz
Ohooo hem sarı darı var hemde kızıl darı 😊 ekerim o Zaman yerinin geniş olması gerekiyor diye biliyorum bizim site çok müsait ama kargalar hepsini yer

Benim bahçeye döktüğüm hemen hemen çoğu yem çıktı. Aspur tatlı oluyor, püsküllü bir görünümü var.

Ben alovera ektim biber çıktı 😁 yanında kocaman oldu 3 tane küçük biber de verdi kesmeye kıyamıyorum 😊

Yok sitede ekili var bende biraz kopardım kökten sivrisinek ışığına çok iyi geliyor hemde kuşlar için banyo suyuna ekliyorum balkondaki saksıya ektim ama bir baktım ki dibinde biber 😃
biber yetiştirmek çok keyifli. Kış gelmeden eve, ışık alan bir yere taşınırsa çok yıllık bitki oluyor :) Bahar gelince eski yerine ekilebilir tekrar