Trakya'dan Merabayın :)

hrnaltinsoy

Yeni Üye
Merhaba Değerli forum takipçileri,

Trakya dan selamlar. :) Tesadüf üzerine siteyi buldum ve kayıt oldum. Kısaca kendimi tanıtayım.

Ad-Soyad: Harun ALTINSOY
Mesleğiniz: Depo ve Sevkiyat Uzmanı
Yaşadığınız bölge: İstanbul / Silivri - Tekirdağ / Çorlu
Beslediğiniz Türler: Sevda Papağanı
Kuş Sayınız: 4
ve diğer bahsetmek istedikleriniz: Pandemi döneminde bu hobiye başladım. İlk olarak muhabbet kuşu ile başladığım bu yolda daha sonrasında pek rağbet görmeyen(benim gözümde) bir çift sevda papağanı (şeftali suratlı :) ) ile devam ettim. Şu an 4 Tane (2 Çift) sevda papağanım var. Gerek çevremden gerek de internet ten edindiğim bilgilere dayanarak kanatlı hayvanlara olan ilgim iyice arttı diyebilirim. Yalnız evde 4 tane olunca senkronize şekilde öttüklerinde dayanılmaz bir ses ortaya çıkmakta. Ama alıştım diyebilirim. Sevda papağanı hakkında elimden geldiğince, dilim döndüğünce yardımcı olmak isterim.

Fotoğraflarını sonrasında ekleyeceğim. :)

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂iyi forumlar
Size katılıyorum birden fazla kuş sesi başkalarını rahatsız etsede bize çok normal geliyor hatta seviniyorum ben mutlu olduklarında öterler

Hoş geldiniz.

Bende böyleyim öttükleri zaman mutlu oluyorum sanırım bütün kuş manyakları böyle düşünüyor 😀bi de onlarla konuşurum öttükleri zaman ee daha daha başka diyorum evdekiler bana gülüyor 😂

Hoş geldiniz.

Bende böyleyim öttükleri zaman mutlu oluyorum sanırım bütün kuş manyakları böyle düşünüyor 😀
Ne yani biz kuş manyaklarımi oluyoruz 😁 güzel bir tabir oldu benim için bana her türlü lakap takıldı 😃 kuş manyakları da güzelmiş Gülşah 😍 beğendim 👍

Benimdekiler her gün bu saate şekerleme yapıyor 😍 çocuklar okula gidince onlarda Kafa dinliyor biraz
ama ötmeye başladılar mi hep birlikte bu yavrular çok fana bağırıyor 😃

Son düzenleme:
Ne yani biz manyaklarımi oluyoruz 😁 güzel bir tabir oldu benim için bana her türlü lakap takıldı 😃 kuş manyakları da güzelmiş Gülşah 😍 beğendim 👍

Benimdekiler her gün bu saate şekerleme yapıyor 😍 çocuklar okula gidince onlarda Kafa dinliyor biraz
ama ötmeye başladılar mi hep birlikte bu yavrular çok fana bağırıyor 😃
Evet yani ben kendimi manyak olarak görüyorum seyahate çıkmadan önce bile ödüm kopuyor kaç gün öncesinden kara kara düşünüyorum yolda kötü bir şey olur diye 😀sonuçta onları besliyoruz benim hatam yüzünden bir şey olsun istemiyorum sorumlulukları bize ait

Şuan kaç kuşunuz var kalabalık aile olunca daha çok sesleri çıkar tabi 🤗benimkilerden erkek olanı fena sadece yem ve mineral blok yerken sesi kesiliyor doğal olarak 🤗

Toplamda 13 tane kuş var 😃 6 tanesi yavru henüz yeme düşmedi bugün yarın düşerler ev ahalisi de 6 kişi etti sana bir evde 19 can zor oluyor mu evet bazen diyorum ne yapıyorsun sen bu Kadara ne gerek var ama bu düşünce kısa sürüyor yok yaa yapamam ben onlarsiz diyorum 😃 en zorlandığım konu temizlik çok fazla yem ve tüy dökülüyor

Merhaba Değerli forum takipçileri,

Trakya dan selamlar. :) Tesadüf üzerine siteyi buldum ve kayıt oldum. Kısaca kendimi tanıtayım.

Ad-Soyad: Harun ALTINSOY
Mesleğiniz: Depo ve Sevkiyat Uzmanı
Yaşadığınız bölge: İstanbul / Silivri - Tekirdağ / Çorlu
Beslediğiniz Türler: Sevda Papağanı
Kuş Sayınız: 4
ve diğer bahsetmek istedikleriniz: Pandemi döneminde bu hobiye başladım. İlk olarak muhabbet kuşu ile başladığım bu yolda daha sonrasında pek rağbet görmeyen(benim gözümde) bir çift sevda papağanı (şeftali suratlı :) ) ile devam ettim. Şu an 4 Tane (2 Çift) sevda papağanım var. Gerek çevremden gerek de internet ten edindiğim bilgilere dayanarak kanatlı hayvanlara olan ilgim iyice arttı diyebilirim. Yalnız evde 4 tane olunca senkronize şekilde öttüklerinde dayanılmaz bir ses ortaya çıkmakta. Ama alıştım diyebilirim. Sevda papağanı hakkında elimden geldiğince, dilim döndüğünce yardımcı olmak isterim.

Fotoğraflarını sonrasında ekleyeceğim. :)
Hoşgeldiniz 🙂

Hoşgeldiniz, Allah sabır versin kulak çınlamasını çok iyi bilirim :) bir ara benimde cennet papağanım vardı evcilleştirebildiniz mi onu merak ediyorum :)