Trocan Premium Plus İncelemesi

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Merhabalar arkadaşlar bugün sizler için ülkemizde üretilen ve içerik olarak hiç bu kadar dolu görmediğim bir ürünü tanıtacağım.Adı Trocan Premium Plus.Sizde biliyorsunuz ki ülkemizde sayılı kanatlı veterineri var bu ürünü çıkaran da o veterinerlerden olan Cem Memur.

Örneğin bir multivitamin alıyoruz atıyorum içerisinde Biotin yok bunun için ekstra bir ürün daha,sonrasında içerisinde aminoasit yok yada yeterli değil bunun için ekstra bir ürün daha vsvs. bu böyle uzayıp gider.Bu ürünü yaparken de aslında bunu hedeflemişler tek bir üründe tüm ihtiyaçların giderilmesi tam bir kompleks ürün yani.Ama geri insan düşünmüyor değil ''Çorba gibi hepsini karıştırmışlar bunlar acaba ne gibi etkisi olur?'', ''Hepsini bir anda yüklemek ne kadar doğru?'' gibi.Ama dedim ya Tek Ürün=Tüm İhtiyaçlar...

Ara ara forumda görüyorum mesela multivitamin öneriyoruz sonra bir de ayrıyeten aminoasit katkısı öneriyoruz o da haliyle ''Ya bunların hepsini içeren bir ürün yok mu?'' diye soruyor aslında var var ama ne kadar etkili?.İçeriğinde Vitamin+Mineral+Protein+Aminoasit+Kurutulmuş Alg'ler+Canlı Maya+Pro-Pre Biyotik=Sinbiyotik+Aromatik Yağlar/Bitki Ekstraktları(Özellikle Deve Dikeni)+Yağ Asitleri+Enzim+Glüten+Bira Mayası+Elektrolit var da var yani...

Bu değerleri birde broşür üzerinde görelim.
1614961806870.png 1614962798846.png

Neden Trocan Premium Plus?
Trocan Premium Plus; Kanarya beslenme,korunma ve performansta son nokta.Arkadaşlar Türkiye de ve Avrupada ki Veteriner Hekimlerin Trocan nın piyasaya verilişinde ve içeriğinin oluşumunda 8 aylık bir çalışma sonucu pazara verilmiştir.Trocan Premium Plus 4 ana başlıkta etkinliğini göstermekte.

1-) İMMUN (BAĞIŞIKLIK) SİSTEMİ ÜZERİNE; Kuşlarda bağışıklık sistemi beyaz kan hücrelerinin desteklenmesi (makrofallar,euzunofiller,nötrofiller vb.) gerekir.İçinde bulunan GLUKANLAR,ENZİMLER,OMEGA 3-6-YAĞLAR,BİTKİ EXRATLARI,A.ASİTLER )sayesinde kuşların en önemli sistemini sürekli üst düzeyde tutar.

2-) SİNDİRİM SİSTEMİ DÜZENLEYİCİSİ ; Trocan Premium Plus'ın içinde bulunan SİMBİYOTİKLER ( Prebiyotik + Probiyotik 17 adet canlı bakteri ) esansiyel yağlar,canlı mayalar,Kurutulmuş ALG'ler,20 den fazla enzimler,sayesinde ağızdan başlayıp dışkının çıktığı son yere kadar tüm sistemi düzenler ve mikroflora oluşumunu destekler.Böylece ıslak altlılık ve ishal problemleriniz ortadan kalkar ve bağışıklık sistemi desteklenir.E.coli, salmonella ve colostridum gibi hastalık yapan patojenleri bağırsak mukozasına yerleşmelerini engellemede destek sağlar.

3-) İÇ ORGAN KORUYUCULARI ; Trocan Premium Plus'ın içinde bulunan DEVE DİKENİ EXTRATI,L-CARNİTİN,CANLI VE YARARLI BAKTERİLER,bunların vücutta parçalanmasını sağlayan ENZİMLER,PROTEİNLER,sayesinde iç organları özellikle KARACİĞER,PANKREAS,AKCİĞER VE BÖBREKLER olmak üzere korumada büyük destek sağlar.

4-) BESLENME VE PERFORMANS ; Trocan Premium Plus'ın içinde bulunan VİTAMİNLER,MİNERALLER,ELEKTROLİTLER,AMİNO ASİTLER,HİDROLİZE BİRA MAYALARI sayesinde beslenme ve performansları da üst düzeyde sağlanmış olur.Bizler KUŞ VE KANATLI VETERİNER HEKİMLERİ olarak Trocan Premium Plus ile yani TEK ÜRÜN İLE KUŞLARINIZIN TÜM KORUNMA,BESLENME VE PERFORMANSINI sağlayabildiğiniz.
1614962675780.png 1614962758028.png

Kullanım Şekli:
20 Gr Ürün Kullanımı:
1 Çay bardağı günlük içme suyuna, (100 ml) TROCAN PREMIUM PLUS ürününü damlalık ile, 7 – 10 damla sularına damlatılmalıdır.
Haftanın 3- 4 günü Trocan Premium Plus’ı sularına güvenle kullanabilirsiniz.
1614964395234.png

225 gr. Kullanımı:
Tüm Kuş ve Kanatlı Hayvanların içme sularına, ( Güvercin, Muhabbet Kuşu, Papağan, Kanarya, Egzotik Ötücü Kuşlar, Finc’ler, Süs Tavukları, Sülünler,Cennet Ve Sultan Papağanları, Vb. ) 1-1,5 litre günlük içme sularına, 1 pompa olacak şekilde karıştırılır. Haftanın 2-3 günü olmak üzere düzenli verilir.Her 2 litrelik su artışına, 1 pompa ilave edilir.
1614964422734.png

500 gr. Kullanımı:
Hafta’nın 2-3 günü, 1 litre suya 500 gr formundan 1 ml (1 cc) TROCAN PREMIUM PLUS ilave Edilir. Tüm yaşamları boyunca bu dozda devam edilir. Mamalara ve yemlere karıştırılarakta verilebilir.
1614964461956.png

Hangi Kanatlı Hayvanlar İçin Uygundur?
-Kanarya
-Muhabbet Kuşları
-Cennet Papağanı
-Sülünler
-Çeşit-Normal Güvercinler
-Jako ve Diğer Papağanlar
-Süs Tavukları

kısacası Tüm Kanatlı Hayvanlar İçin Uygundur.

Bir incelemenin daha sonuna geldik umarım beğenmişsinizdir.Sizler bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

@neanderthalensis hoca sanırım halihazırda bu ürünü kullanıyor onun da yorumlarını öğrenmek isteriz.Başka deneyimleyen arkadaşlarımız da varsa bizlere geriş dönüş yaparlarsa çok memnun olurum...

Son düzenleme:

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
bu ürünü 1-2 kere güncellediler, bende toz formu var, Cem bey sıvı çabuk bozulduğu için toz yaptık demişti. Haftada 1 kere içme suyuna mercimek büyüklüğünde kullanmak yeterli. Ürün evde 3-5 kuş besleyen için çok fazla, son kullanma tarihine kadar ancak yarısı biter, 2-3 kişi ortak almak daha mantıklı. Ben hocayı arayıp sipariş veriyorum, ürünleri kargoyla yolluyor

Ben memnunum, ama bu tür destek ürünlerinin etkisi çok ölçülebilir olmadığı için fayda düzeyinden ve hammadde kalitesinden emin olmak mümkün değil. Röhnfried , Tollisan gibi üst düzey ürünler kadar iyimidir bilmiyorum. Hoca bunu kendi kümeslerinde de kullanıyor

20210305_200756.jpg20210305_200739.jpg20210305_200657.jpg

Umit. 

Yönetici
Moderatör
İçinde herşey olunca mucize ürün olmuyor malesef.. Bir ürün için geri dönüşler çok önemli kullanıp memnun kalan yok!

O kadar çok şeyi karıştırmışlarki. Bitkisel yağlar/ekstaklar, mayalar, bira mayası, yağ asitleri vs. bir sürü gereksiz şey bir arada. Değişik değişik ismini duymadığımız probiyotik bakteriler. Artı 20 tane enzimden falan bahsediyor :) kurutulmuş algler, propilen glikol ve niceleri...

Faydasını geçtim kuşunuz zehirlenmediğine dua edin :)

Bu tarz çorba gibi bir ürünün bırak Türkiye'yi dünyada eşi benzeri yok! Bulursanız bundan birtane daha yazın..

Göz boyamak için akıllarına ne geldiyse içine eklemişler işte :D

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Paylaşım için teşekkürler. Lakin,

Çok yanlış buluyorum bu tür ürünleri.

Özetle;

Canlının A vitamin eksikliği vardır, ama sen ne var ne yok yükleme yapıyorsun.

B eksikliği vardır, sen bu eksikliği doldururken canlıda var olanların üzerine de yükleme yapıyorsun.

Vs.vb.

---

Beslediğiniz canlı her ne olursa olsun. İlk önce tanımalısınız. Bu bağlamda günlük besin ihtiyaçlarını bilmek mühimdir. Ya da doğal yaşam beslenmesini taklit edebilirsiniz. Bu da fikir verebilir.

İhtiyacından fazla değer yüklemek, geri dönülemez sağlık sorunlarına neden olabilir.

Daha fazlası, daha azından daha zararlıdır!

---

Dönemsel eksikliklere göre, alınan dar hedefli ürünler çok daha sağlıklı ve makul olan seçenektir.

Eksikliğini gördüğünüz değere göre destek ürün sunmak en sağlıklısıdır kanaatimce.

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Hocam konu hakkında bilgim yok fakat tıp fakültesinde okuyorum, bu kadar madde bir arada olunca maddeler arası etkileşimlerine baktım. Karanfil yağı bir çok aminoasitin L yapısıyla minimal etkileşimlere giriyormuş. Fenilalanin ve triptofan insan için takviyelerde aynı anda alınmaması gereken aminoasitler ayriyeten. Yapan kişi alanında uzman bir veteriner gibi duruyor ama bilemedim pek mantıklı gelmedi.

TheDante

iyikus.com Üyesi
Hocam konu hakkında bilgim yok fakat tıp fakültesinde okuyorum, bu kadar madde bir arada olunca maddeler arası etkileşimlerine baktım. Karanfil yağı bir çok aminoasitin L yapısıyla minimal etkileşimlere giriyormuş. Fenilalanin ve triptofan insan için takviyelerde aynı anda alınmaması gereken aminoasitler ayriyeten. Yapan kişi alanında uzman bir veteriner gibi duruyor ama bilemedim pek mantıklı gelmedi.
Bende orasına takıldım olayın. Bir çok madde birbirini sıfırlıyor içerisinde ama yapıp piyasaya süren bir veteriner hemde egzotik kanatlılar üzerine.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Sen daha iyi biliyorsundur ama biraz araştırdım,sanırım kuşlar insanlar gibi değil ve bir çok üründe bu aminoasitler bir arada bulunuyor.Ama temel aminoasitler Lizin ve Metiyonin.Tabi bunun yanında Treonin-Arjinin-Lizin-Sistin-Alanin-Prolin gibi aminoasitlerin bulunmasında da faydası var.Aşağıya forumdaki bir yazıyı alıntılıyorum;
Yapılan araştırmalarda kuşlara mutlaka sağlanması gereken 9 temel aminoasit şunlardır:
  • Arginin 65
  • Lizin 30
  • Metiyonin 30
  • Treonin 40
  • İzolösin 45
  • Lösin 80
  • Fenilalanin 35
  • Triptofan 10
  • Valin 40
Yanlardaki değerler kuşların yaklaşık olarak günde alması gerektiği oranı işaret etmektedir.

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Sen daha iyi biliyorsundur ama biraz araştırdım,sanırım kuşlar insanlar gibi değil ve bir çok üründe bu aminoasitler bir arada bulunuyor.Ama temel aminoasitler Lizin ve Metiyonin.Tabi bunun yanında Treonin-Arjinin-Lizin-Sistin-Alanin-Prolin gibi aminoasitlerin bulunmasında da faydası var.Aşağıya forumdaki bir yazıyı alıntılıyorum;
Anladım doğrudur o halde, yine de insandan çok daha zayıf bir bünyeleri olduğu düşünülürse bu kadar çok şeyin aynı anda yüklenmesi pek doğru gelmedi bana. Yine de dediğiniz gibi kuşlar insanlardan çok farklı üreticisi olan veteriner hekimin vardır bir bildiği.

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
ben şuanki toz ürünü sorunsuz kullaniyorum ve çok memnunum, içeriği yukarıda paylaştim

ayda 3-4 kere suya çay kaşığının ucuyla çok az ekleyip kullanıyorum, bana pratik geliyor. hangi ürün olursa olsun daha fazlası bence zararlı olur, çünkü içerisinde full mineral+ enzim+ probiyotik+ amino asit + vitaminler (ozellikle yağda eriyen) var. Fazlası 30-40 gr kuşun karaciğeri ve metabolizması için çok çok zararlı ve bu etki orta/uzun vadede ortaya çıkar.

yazıda tanıtılan ve üretimden kalkan sıvı ürün biraz ucubeydi ve gereğinden fazla hammadde içeriyordu, bu kadar maddenin etkileşmemesi garip olur zaten. bence çok kafa yormayı gerektirecek bir durum değil, herşeyin azı karar çoğu zarar

Umit. 

Yönetici
Moderatör
senin tanıtımını yaptığın "trocan" uzun süre önce üretimden kalktı , onun yerine benim fotosunu attığım ürün çıktı. üreticileri ve içerikleri farklı

Şimdi baktım görsellere evet bu ürünün içeriği daha makul. Öbürü tutmaz zaten kimse öyle bir karışımı kullanmaz. Ki piyasadan kalktığına göre tutulmamışta..

Atrıyetten o kadar şeyin karışımı kuşlarda normalde atom etkisi yapması lazım ama ne hikmetse bir multivitamin kadar bile enerjilerine yansımamış (kullananların dediğine göre)..