Muhabbet Kuşları Türkiye Menşeili Bazı Ürünlerin Yüzeysel İncelemesi

Muratsani

Yönetici
Moderatör
Bu markaların çoğu şu şekildedir:

-Quik
-Jungle
-Garden mix
-Bado
-Bonnie
-Eurogold
-Vivid
-Enjoy
-Beaks
-Gold Wings
-Bravo 302
-Sweet Bird

Liste de yer almayan ürünler olabilir.

Pelagos Akvaryum çatısı altın da toplanan ürünler arasın da:

-Quik
-Gold Wings
-Jungle
-Sweet Bird

Ürünleri yer almaktadır. Ayrıca Pelagos Akvaryum, 2015 yılın da Witte Molen markasının da distribütörlüğünü almıştır.

Bu ürünlerin web siteleri ve daha derin bilgileri bulunmamakta. Ürün içerik oranlarına erişilmiyor. ( Erişebilen var ise paylaşırsa seviniriz ) . Neredeyse tüm ürünlerin içerisin de renkli maddeler mevcut.

-Garden Mix:

Platin seriisiyle öne çıkan markanın 4 farklı ürünü bulunmaktadır. Yine diğerlerinde de olduğu gibi içerik oranı paylaşılmamaktadır.

-Bonnie
-Vivid
-Beaks
-Bado
-Eurogold
-Bravo302
-Enjoy

Tüm ürünlerin içerik oranlarına farklı platformlardan ulaşmak istememe rağmen malesef erişemedim. Neredeyse hepsinin web sitesi malesef yok. Olan birkaç tanesin de ise yeterli, güvenilir bilgiye malesef erişilmiyor. Keza içerik oranları da paylaşılmıyor. Gördüğüm kadarıyla çoğunun ilkesi "satış odaklı ". Taştan olsun ama satalım... Neredeyse hepsinin içeriği renkli maddelerle donatılmış. Marka kalite prensibinden uzak gayriresmi duruş var hepsinde. Hatta bi ürünün satış sitesin de açıklama kısmın da şu yazıyordu "üretim izni ile üretiliyor" :) Şaka gibi. Kimisinin içinden böcek çıkmış, kimisinin içinden demir materyal çıkmış...Cidden şaka gibi.

Siz kimsiniz? Hedefleriniz nedir? Nerede hangi şartlar altın da üretim yaparsınız? Ürünleriniz de katkı maddeleri olarak ne kullanırsınız? Ürünleriniz organik mi, doğal mı nedir? Hangi şartlar altın da depolama yaparsınız ? Kaç ülkeye ürünleriniz gider? Hangi hayvan sosyal sorumluluk projelerinde yer alırsınız? Fabrikalarınız hangi düzeydedir? Hangi bilindik güvenilir üreticilerle çalılırsınız ? Kalite standartlarınız nelerdir? Kalite standart Belgeleriniz, sertifikalarınız nelerdir ? Vsvsvs...

Tüm bunlar şahsi fikrimdir uyarısını yapmaktan nefret ediyorum ama malesef bazen gerekiyor mantıksız bir şekilde. :)

Pazar payından yararlanmak için web sitesi açma zahmetine bile girmeyen. e-ticaret üzerinden satarız-kazanırız prensibiyle yola çıkan birçok marka.

Çoğu marketler de satılan ürünler.

Hele Enjoy diye bir marka var ki, köpek maması olarak benim için dibin dibidir, o derece. Fakat tıpkı kalitesiz kuş yemlerin de olduğu gibi, bu markayla köpeğini besleyen tanıdıklarım var...Köpekleri öldü mü? Hayır. Merak etmeyin, kuşlarınız da ölmez. Fakat uzun vade de sağlık açısından birçok yıkıcı özelliğe sahiptirler.

Bu sebeple nacizane önerim; önceliğiniz içerikten ziyade "KALİTE" olmalı. İçeriğe müdahale edilebilir, basit birşeydir.

Önemli olan şey tazeliktir. Taze olmayan yemi ben kuşuma vermem. Önem sıralaması yapacak olsam:
1- Tazelik
2- İçerik
3- Toz
4- Fiyat olarak bir sıralama yapardım ben. Yem ne olursa olsun öncelikle taze olacak arkadaş. Bayat yem kuşa verilmez.

Öyle yüzeysel olmaz gardaş alıcaksın yemi bir paketini seviceksin okşıyacaksın, sonra açıcaksın kokusunu içine çekiceksin, sonra bakıcaksın hangi tohumları kullanmışlar, hangi oranlarda kullanmışlar, tazemi bayatmı, iri tanelimi ufak tanelimi, katkılımı katkısızmı bu liste uzar gider :) Sonra kuşlara verilmeye değer gibi görünüyorsa vericeksin birde kuşların bakıcak tadına, beğeniceklermi, sindirebileceklermi, iştahlamı yiyecekler, tohummu seçecekler dimi ama :)

Ayrıca bu yemlerin hepsinden alıp kullanmış biri olarak, eğer hangisini tavsiye ederim hangisini etmem diye merak edenler olursa diye yazıyorum;

-Garden mix(y)
-Beaks(y)
-Bonnie(y)
-Vivid(y)
-Bravo 302(y)

VS.

-Gold Wings(n)
-Quik(n)
-Jungle(n)
-Eurogold(n)
-Enjoy(n)

-Bado:unsure:

:D

Kuş besleme evrem 3'e ayrılıyor. Daha öncekileri saymıyorum çünkü özel sebeplerden ötürü çokca problem yaşadım ve hep kötü şekilde sonlandı. Bu sebeple son maceramı yeni bir başlangıç olarak sayıyorum.

Son, yani bu hikayem de merak etme, bu ğrğnler içerisin de kullandığım ürünler oldu, koynuma alıp yatmışlığım da oldu:) o derece.

Daha önceki hikayemde de oldu.

---

İçinden böcek çıkan, içinden demir çubuk çıkan ,ve çıkma olasılığı olan yem, altından olsa ne yazar:) Ne oldukları belli değil.

Önerilerine saygı duyuyorum, ne de olsa sen bu işte dirsek çürütmüş birisin:) Seviyorum seni Ümit hoca, keşke aynı tarafta olsak hahaha

Ama yürüdüğün yol yanlış, gel daha yüksek paralar dönüyor benim tarafta, kendini kanıtlamış marka var bende:) içinden sığırcık da çıkmıyor üstelik :)

Öyle yüzeysel olmaz gardaş alıcaksın yemi bir paketini seviceksin okşıyacaksın, sonra açıcaksın kokusunu içine çekiceksin, sonra bakıcaksın hangi tohumları kullanmışlar, hangi oranlarda kullanmışlar, tazemi bayatmı, iri tanelimi ufak tanelimi, katkılımı katkısızmı bu liste uzar gider :) Sonra kuşlara verilmeye değer gibi görünüyorsa vericeksin birde kuşların bakıcak tadına, beğeniceklermi, sindirebileceklermi, iştahlamı yiyecekler, tohummu seçecekler dimi ama :)

Ayrıca bu yemlerin hepsinden alıp kullanmış biri olarak, eğer hangisini tavsiye ederim hangisini etmem diye merak edenler olursa diye yazıyorum;

-Garden mix(y)
-Beaks(y)
-Bonnie(y)
-Vivid(y)
-Bravo 302(y)

VS.

-Gold Wings(n)
-Quik(n)
-Jungle(n)
-Eurogold(n)
-Enjoy(n)

-Bado:unsure:
Ben hatta her yemi aldığımda her tohumu teker teker tadıyorum. Bakıyorum tatları nasıl diye. Tohumların tadını da hiç sevmiyorum gerçi. Hepsi acımsı.

İçinden böcek çıkan, içinden demir çubuk çıkan ,ve çıkma olasılığı olan yem, altından olsa ne yazar:) Ne oldukları belli değil.

Versele laganın kaç paketinden böcekler çıktı haberin yok herhalde :D Bu yem böceklenmesi depolama koşullarıyla ilgili birazda :) İkincisi hiç bir yemden demir çubuk çıkmaz atma :)

Önerilerine saygı duyuyorum, ne de olsa sen bu işte dirsek çürütmüş birisin:) Seviyorum seni Ümit hoca, keşke aynı tarafta olsak hahaha

Ama yürüdüğün yol yanlış, gel daha yüksek paralar dönüyor benim tarafta, kendini kanıtlamış marka var bende:) içinden sığırcık da çıkmıyor üstelik :)

İyi para varsa hemen geliyim o tarafa :)

Versele laganın kaç paketinden böcekler çıktı haberin yok herhalde :D Bu yem böceklenmesi depolama koşullarıyla ilgili birazda :) İkincisi hiç bir yemden demir çubuk çıkmaz atma :)

İyi para varsa hemen geliyim o tarafa :)

Ümit hoca, sen Versele laganın böcekli mamasıyla karıştırmışsın anlaşılan. Olur böyle şeyler, yaşlılık zor iş :D

Mesela favorilerinden Bonnie :

20201031_085602.jpg
Özellikle bu kısım beni benden aldı gerçekten :D

Rica ediyorum bu bahsi kapatalım azizim. Aynı renkteyiz bak :) Gel kaliteli tarafa geç :D

Ümit hoca, sen Versele laganın böcekli mamasıyla karıştırmışsın anlaşılan. Olur böyle şeyler, yaşlılık zor iş :D

Mesela favorilerinden Bonnie :

Ekli dosyayı görüntüle 8211
Özellikle bu kısım beni benden aldı gerçekten :D

Rica ediyorum bu bahsi kapatalım azizim. Aynı renkteyiz bak :) Gel kaliteli tarafa geç :D
Bonnie’den böcek çıkıyor ama VL’den hiç bir şey çıkmıyor mu yani? Her ürünün hatalısı olur. VL’de de böyle şeylerle karşılaşan çok kişi var. 2-3 tane hatalı paket var diye markayı çöpe mi atalım hemen?

Bonnie’den böcek çıkıyor ama VL’den hiç bir şey çıkmıyor mu yani? Her ürünün hatalısı olur. VL’de de böyle şeylerle karşılaşan çok kişi var. 2-3 tane hatalı paket var diye markayı çöpe mi atalım hemen?
Tabiki atma Kaan. Bunlar uç örnekler zaten aldırış etmeyin. Üretim sürecinde insan hatası olması anormal bir şey değil. Kaldı ki o demir çubukta, işleme makinasının Bir parçasıdır. Easyyem mamalarında bir ara demir tozu çıkmıştı. Onun gibi bir şey ama firma bunun o ay paketlerinde görüldüğünü söyleyip hemen iade istemişti gibi. Yani kimse kalitesiz iş yapmıyor yabancı olupta altın değildir. İnsanın olduğu her yerde hatada olur. Versele laganın İçinden çıkan dallarını çok gördüm ben. Olur yani

Bonnie ile yaşadığım şeyler hiç hoş değildi. Bilmiyorum yanlış bir zamanda kullanmış olabilirim ama bonnie'yi kullanmayı düşünmüyorum bir daha :) Farklı şeyler deneyerek bulacağım artık.

Pek kullanan olacağını sanmam ama Bado iyi bir marka değil. Markette satılan üründen hayır gelmez zaten. Market ürünlerine güvenme sakın.
Bado yu kullanmadım. Bu nedenle ürünün içeriğine bakmak lazım. Muhtemelen sarı darı içerikli karma bir yem. Bu karma yem, kuşların ihtiyaçlarını giderir elbette ama keyifle yem tüketmesini bir süre sonra engelleyebilir. Karışımın daha uygun hale getirilmesi gerekir.

@Kaan marka kötülemiyoruz, eksiklerini dile getiriyoruz!

Bado yu kullanmadım. Bu nedenle ürünün içeriğine bakmak lazım. Muhtemelen sarı darı içerikli karma bir yem. Bu karma yem, kuşların ihtiyaçlarını giderir elbette ama keyifle yem tüketmesini bir süre sonra engelleyebilir. Karışımın daha uygun hale getirilmesi gerekir.

@Kaan marka kötülemiyoruz, eksiklerini dile getiriyoruz!
Hocam premium versiyonu felan var. Bakmadan bir markayı kötülemek istemem. Yakın zamanda kullanırsam ekleyeceğim bu markanın incelemesini.

Hocam premium versiyonu felan var. Bakmadan bir markayı kötülemek istemem. Yakın zamanda kullanırsam ekleyeceğim bu markanın incelemesini.
İlk zamanlar markalardan anlamazken paketi banada güzel gelmişti ama kullandım mı kullanmadım mı hatırlamıyorum tek hatırladığım elimin gittiği :D