Tüy dökme dönemi

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Bir süre önce muhabbet kuşumun dışkısı hakkında bir konu açmıştım. Bununla birlikte o gün tüy dökmeye başladı. Tüylerini çok döktüğü için hergün altını değiştiriyordum. Dışkısı için de mayadan probiyotik yapmam önerildi. Bu dönemde vücudu değişikliğe uğradığı için hayvan elime aldığımda tüy gibi kaldı. Bütün gün tüyleriyle uğraşıyor. Davranışları da önceye göre daha asabi, kafesini hiç elletmiyor. Bu dönemde direncinin düşmemesi için ona nasıl yardımcı olabilirim?

Bir diğer soru ise dışkısı için 2-3 kere hamur mayasından probiyotik yaparak suluğuna koydum. (Su içtiğinden emin değilim) İnternetten sipariş ettiğim Röhnfried Entrobac ürünü geldi. Onu da suyuna mı katayım ve su bir kaç gün durabilir mi yoksa suyu değiştirmem mi gerekiyor?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Merhaba. Bir süre önce muhabbet kuşumun dışkısı hakkında bir konu açmıştım. Bununla birlikte o gün tüy dökmeye başladı. Tüylerini çok döktüğü için hergün altını değiştiriyordum. Dışkısı için de mayadan probiyotik yapmam önerildi. Bu dönemde vücudu değişikliğe uğradığı için hayvan elime aldığımda tüy gibi kaldı. Bütün gün tüyleriyle uğraşıyor. Davranışları da önceye göre daha asabi, kafesini hiç elletmiyor. Bu dönemde direncinin düşmemesi için ona nasıl yardımcı olabilirim?

Bir diğer soru ise dışkısı için 2-3 kere hamur mayasından probiyotik yaparak suluğuna koydum. (Su içtiğinden emin değilim) İnternetten sipariş ettiğim Röhnfried Entrobac ürünü geldi. Onu da suyuna mı katayım ve su bir kaç gün durabilir mi yoksa suyu değiştirmem mi gerekiyor?

Güçlü bir b vitaminiylede desteklemelisiniz. Entrobac suluğuna mercimek tanesi kadar kullanın. B vitamini olarak röhnfied bt amin forte öneririm. Kullanmadım ama tollisan tollyamin forteyide öneriyorlar. Ayrı bir kapta haftada 1 , 2uçay kaşığı yulafta verin.

Oyla 0
Merhaba, maya artık kullanmayın. Entrobac yeterli olacaktır. Tüy dökülmesi bölgesel mi genel mi* Genel ise tüy değişimine girmiş olmalı. B vitamini kompleksi bir ürün kullanmak gerekecektir bu süreçte.

Oyla 0

Katkılı suları 8 saatten fazla tutmadan alın,denildiği gibi etkili B vitamini kullanın.Tüy dönemi değişiklik olabilir hayvanda normaldir.Benimki de keyifsiz bir kaç gündür.Sürekli tüyleriyle uğraşıyor.Tollyamin kullanıyorum şu an tüy için ama kokusu 3-4 saatte çok ağırlaşıyor.Alıyorum bekletmeden.Olur da alırsanız aklınızda bulunsun.

Oyla 0
Merhaba, maya artık kullanmayın. Entrobac yeterli olacaktır. Tüy dökülmesi bölgesel mi genel mi* Genel ise tüy değişimine girmiş olmalı. B vitamini kompleksi bir ürün kullanmak gerekecektir bu süreçte.
Genel bir tüy dökümü var. Bu arada entrobac'ı haftada kaç kez kullanabilirim?

Oyla 0
Katkılı suları 8 saatten fazla tutmadan alın,denildiği gibi etkili B vitamini kullanın.Tüy dönemi değişiklik olabilir hayvanda normaldir.Benimki de keyifsiz bir kaç gündür.Sürekli tüyleriyle uğraşıyor.Tollyamin kullanıyorum şu an tüy için ama kokusu 3-4 saatte çok ağırlaşıyor.Alıyorum bekletmeden.Olur da alırsanız aklınızda bulunsun.
Evde vitamin olarak aminosol var o yeterli olur mu? Bu arada pek su içerken göremiyorum kuşumu o yüzden boşuna orda durmasın diye kendim mi içirsem suyu emin olamıyorum da

Oyla 0
Genel bir tüy dökümü var. Bu arada entrobac'ı haftada kaç kez kullanabilirim?
Hafata 1 uygundur.
Evde vitamin olarak aminosol var o yeterli olur mu? Bu arada pek su içerken göremiyorum kuşumu o yüzden boşuna orda durmasın diye kendim mi içirsem suyu emin olamıyorum da
Boyutları gereği su tüketimleri az olur göremezsiniz bile belki ama mutlaka tüketiyordur. Vitamin olarak röhnfied gerwit-w öneririm.

Oyla 0
B vitamini içeriyorsa verilebilir.Az da olsa içiyordur.Muhabbetler fazla tüketmiyor suyu zaten.Probiyotiğide haftada 1-2 kez verebilirsiniz.

Oyla 0
Aminosol güzel bir ürün değil tavsiye etmem. Ve b vitamini kompleksi için Gervit w yada opti breed yeterde artar. Ayrıyetten tollyamin yada bt amin kullanmaya gerek yok.. İçeriklerini ve mg'larını incelerseniz sizde gerek olmadığını görürsünüz..

Benim tavsiyem ise kuru mayayı haftada 2 gün vermeye devam edin (hafife almayın bu ürünü tüy döneminde oldukça etkilidir). Haftada birde gervit yada opti breed. Yine haftada birde entrobac kullanabilirsiniz.

Bu program tüy dönemi için yeterde artar ;)

Bu arada entrobac sadece probiyotik değil aynı zamanda multivitamindir. Yani diğer gervit ile beraber hafatada 2 kez multivitamin vermiş olucaksınız.

Tabi bu program tüyden çıkana kadar geçerli, Daha sonra programı seyreltmek gerekir...

Röhnfried Entrobac Probiyotik İçerik;

A vitamini 225,000 IU,
E vitamini 600mg,
K3 vitamini 40mg,
B1 vitamini 470mg,
B2 vitamini 1,800mg,
B3 vitamini 1,000mg,
B5 vitamini 1,000mg
B6 vitamini 470mg,
B7 vitamini (biotin) 1,500µg,
B12 vitamini 2,500ug,

Bacillus subtilis 20 × 10 10 CFU,

Dekstroz,

Sodyum askorbat 11,000mg,
Maltodekstrin,
Maya % 5.

Oyla 0
Aminosol güzel bir ürün değil tavsiye etmem. Ve b vitamini kompleksi için Gervit w yada opti breed yeterde artar. Ayrıyetten tollyamin yada bt amin kullanmaya gerek yok.. İçeriklerini ve mg'larını incelerseniz sizde gerek olmadığını görürsünüz..

Benim tavsiyem ise kuru mayayı haftada 2 gün vermeye devam edin (hafife almayın bu ürünü tüy döneminde oldukça etkilidir). Haftada birde gervit yada opti breed. Yine haftada birde entrobac kullanabilirsiniz.

Bu arada entrobac sadece probiyotik değil aynı zamanda multivitamindir. Yani diğer gervit ile beraber hafatada 2 kez multivitamin vermiş olucaksınız.

Tabi bu program tüyden çıkana kadar geçerli, Daha sonra programı seyreltmek gerekir...

A vitamini 225,000 IU,
E vitamini 600mg,
K3 vitamini 40mg,
B1 vitamini 470mg,
B2 vitamini 1,800mg,
B3 vitamini 1,000mg,
B5 vitamini 1,000mg
B6 vitamini 470mg,
B12 vitamini 2,500ug,

Dekstroz,

Maltodekstrin,
Maya % 5.
Entrobac'ı suyuna katarsam 1 gün suyu değiştirmem gerekiyor mu?

Oyla 0
ablam geçen sene kuşu doktora götürdüğünde iki gün kalabilir demiş de kafam karıştı şuan
Belli bir süre sonra hem özelliğini yitirmeye başlar,hem de bakteri üreyebilir.Ben sağlıklı bulmuyorum açıkçası.O süre içinde içtikleri su yeterli bence.Yıllardır bu şekilde veriyorum ben,farklı uygulayanlar da vardır tabi.

Oyla 0

A vitamini 225,000 IU,
E vitamini 600mg,
K3 vitamini 40mg,
B1 vitamini 470mg,
B2 vitamini 1,800mg,
B3 vitamini 1,000mg,
B5 vitamini 1,000mg
B6 vitamini 470mg,
B12 vitamini 2,500ug,

Dekstroz,

Maltodekstrin,
Maya % 5.
opti breed'ten memnun musun abi? bu arada suya katılmıyormuş deniliyor doğru mu?

Oyla 0
opti breed'ten memnun musun abi? bu arada suya katılmıyormuş deniliyor doğru mu?

Evet memnunum. Versele laga bütün ürünlerinde mamaya katmayı tavsiye ediyor. Ama suya katılmaz diye bir şey yok. Suya katan bir çok kişiyi biliyorum. Bende suya katıp kullanıyorum faydasınıda gördüm....

Oyla 0