Tüy kapsülleri

Ahmet bolu

iyikus.com Üyesi
Merhaba erkek sultan papağanım var 3 yaşında bazı tüyleri kapsülden patlayamamış ne yapabilirim Screenshot_20201217-184737.jpgScreenshot_20201217-184737.jpg

Kuşun fotolarını atarmısınız. Hızlıresime yükleyip linkini atabilirsiniz. Kanlı tüylerin çekilmesi gerekiyor ve vitamin mineral desteği gerekiyor...
Evet bunlaeı gördükten sonra ben komple tüylerini inceledim bunun gibi olanları çektim batikon sürdüm sonra da. Destek olarak ne verebilirim darı dışında yiyecek içecek

Oyla 0
Yumurta mamaları, takviye aminoasit ve B vit katkıları, probiyotil vermelisiniz. Site içi biraz zaman geçirmenizi öneririm uygun zamanda

Oyla 0
İrin çıkmaması gerekirdi. İrin çıkıyor ise mutlaka onu kurutacak ürünler kullanmak lazım. Kanlı tüy kapsülleri de kuşları çok rahatsız ediyor bu nedenle kendi çekmesi iyi olmuş. Sizin çekmeniz gerekiyor normal şartlarda. Muhtemelen o bölgede ki tüyler devamlı öyle geliyor
Tam olarak çıkaramamıştı bir kısmını koparmış içeride kalmıştı devamı ben onları çektim kurutacak derken ne verebiliriz

Oyla 0
Yumurta mamaları, takviye aminoasit ve B vit katkıları, probiyotil vermelisiniz. Site içi biraz zaman geçirmenizi öneririm uygun zamanda
Çok kez yaptım yumurta mamasını hatta aç bıraktım öncesinde ama yemiyor alışmadı hiç yeşillikte yemiyor yediremiyorum. Gold wings ve versele papağan yemlerini yedi bugune kadar onların içinden de sadece Aspur ve darıtı ayıklıyor. Elle besleme maması ve aparatım var kursağına yumurtanın sarısını az kaynatıp soğuduktan sonra vereyim mi sakıncası var mı

Oyla 0
fucicort kullanan duymuştum ama denemedim. Aspirin ezip, süren duymuştum ama denemedim. Bazen de iltihap söken gıdalar vermek, uzun süreçte iyi gelebiliyor. Örneğin ıspanak, fesleğen, zencefil gibi.

Yumurta tam, çok iyi haşlanmış olması gerekiyor. B vitaminini bağlıyor az pişmiş yumurtalar.

Komik gelebilir belki ama diş macunu, koltuk altı rolonları da bu tip durumlarda iş görebiliyor ama kuşlar için sakıncalı olacaktır.

Son düzenleme:
Oyla 0
Çok kez yaptım yumurta mamasını hatta aç bıraktım öncesinde ama yemiyor alışmadı hiç yeşillikte yemiyor yediremiyorum. Gold wings ve versele papağan yemlerini yedi bugune kadar onların içinden de sadece Aspur ve darıtı ayıklıyor. Elle besleme maması ve aparatım var kursağına yumurtanın sarısını az kaynatıp soğuduktan sonra vereyim mi sakıncası var mı

Hayır elle besleme yapmayın. Bir tane iyi bir multivitamin alıp düzenli kullanın yeterli. Opti breed tavsiyemdir... İlk bir ay 5 günde bir kere, bir ay sonra 10 günde bir kere düzenli kullanın faydası olucaktır...

Oyla 0
Hayır elle besleme yapmayın. Bir tane iyi bir multivitamin alıp düzenli kullanın yeterli. Opti breed tavsiyemdir... İlk bir ay 5 günde bir kere, bir ay sonra 10 günde bir kere düzenli kullanın faydası olucaktır...
Dediğiniz ürünü inceledim yumurta maması ile beraber veriliyormuş kuşuma yediremiyorum başka bir yöntem var mı bunu yedirmek için varsa hemen sipariş vereceğim kanat yardımı ile kurslarında vermemde sakınca yoksa bunu yapabilirim

Oyla 0
Dediğiniz ürünü inceledim yumurta maması ile beraber veriliyormuş kuşuma yediremiyorum başka bir yöntem var mı bunu yedirmek için varsa hemen sipariş vereceğim kanat yardımı ile kurslarında vermemde sakınca yoksa bunu yapabilirim
Aynı zamanda kuş çok zayıf 72 gram yaklaşık olarak 3 aydır bu gram da

Oyla 0

Kursaktan mama verme işi riskli hocam hiç uğraşma bence. Ben opti breedi suya katıp kullanıyorum bir sakıncasını görmedim. Ama derseniz ben kullanım talimatına uymak istiyorum siz bilirsiniz ozamn gervit w De kullanılabilir. Ancak opti breed de minerallerde var...

Oyla 0
Aynı zamanda kuş çok zayıf 72 gram yaklaşık olarak 3 aydır bu gram da
Öncelikle genel bir açıklama yapıyorum
-B vitamini takviyesi olarak:Bt amin forte 50 ml yeter
-Multivitamin opti breed,suyada katılır,80-100 gram alın normal dönemde de kullanırsınız
-probiyotik olarak entrobac,50 gram yeterli olur
-mineral desteği olarak da :natural vitamineral
-kuşunuz ne kadar yemesede siz ona yumurta mamasını ikram edin

Oyla 0
Bal- Yaraların temiz kalmasını ve enfeksiyondan uzak kalmasını sağlayan ve yenildiği takdirde toksik olmayan büyük doğal bir antiseptiktir.
Muz : B1, B2 vit., C vit., E vit. A vit. potasyum, kalsiyum, fosfor, demir, sodyum, iyot
Ayva : A vit. C vit. Mineral tuzları

Oyla 0