Ufak yavrunun sebepsiz ölümü

minikmichael

Forum Sakini
İlk yavru 12 kasımda doğdu diğeri 21 kasımda doğdu. 21 kasımda doğan yavru hiç gelişemedi bi türlü büyümedi tüylenmedi hep küçük kalmıştı. Bikaç gündür yuvayı açıp bakamadığım için delikten bakıyordum kontrol amaçlı. Küçük yavrunun kafasında tüy dökülmesi fark etmiştim belki annesi yapmıştır ya da dökülmüştür büyüyecektir tekrar diye müdahale etmedim. Bu akşam maalesef ki o yavrumu kaybettim. Kafasında bahsettiğim kellik şişmişti. Belki önceden de şişikti ben sadece delikten bakınca görmedim yuvayı açınca fark ettim bilmiyorum. Kursağı da boştu. Ölüm sebebi kafasındaki kellik ve şişlikle alakalı olabilir mi? Şişlik aynı kursak gibi sarımtrak bir renkti. Anne babası kardeş belki sakat da olabilir. Fikirlerinizi merak ediyorum.

süreci doğru değerlendirmek lazım ancak üzücü olmuş. Genelde beslenmeme ya da dövme sebepli olabilir :( Üzüldüm kaybın için

Oyla 0
süreci doğru değerlendirmek lazım ancak üzücü olmuş. Genelde beslenmeme ya da dövme sebepli olabilir :( Üzüldüm kaybın için
Teşekkür ederim çok düşüncelisiniz. Ben de bu değerlendirmeleri yaptım ama kafasındaki kursağa benzer garip şişlik dövmeyle oluşacak bişey değildi. Bikaç gün öncesinde de tüy dökülmesini fark etmiştim keşke yuvayı açıp baksaymışım. Sakat olma ihtimali de var mı sizce. Maalesef elimde fotoğrafı yok

Oyla 0
Görsel eklemeniz mümkün mü eğer gömmeden önce çekildiyse. Şişlikler bir çok sebepten olabiliyor

Oyla 0
Maalesef fotoğrafı yok önceden yuvanın deliğinden çektiğim videolar var onlarda da hiç net bir şey gözükmüyor. Sakatlık gibi bi durum olabilir mi? Hiç gelişemedi yavru. Diğer büyük olanın başına bişey gelmesinden çok korkuyorum

Oyla 0
Gelişim problemleri elbette olabilir. Sakatlikta keza öyle ama tahmini zor bir durum. Daha çok veri gerekiyor ?

Oyla 0