Üreme sezonu dışında yumurtlayan kanarya

bengs

iyikus.com Üyesi
merhabalar, ben iki buçuk ay önce dişi kanarya sahiplendim. fakat sonrasında dişi kanaryamın çok yalnız olduğuna üzülerek bir erkek kanarya almak istedim. dişi kanaryam sürekli kafesin altındaki kağıtları peçeteleri koparmaya çalışınca erkeği alırken yuvalık da alayım nolur nolmaz dedim. erkek kanaryayı kafese koydum. dişi kanaryam kalamar kemiğini bitirircesine yiyince dedim yuvalığı takayım sağa sola yumurtlamasın hayvan. gel gelelim öyle de oldu dört tane yumurtladı ancak benim size sorum şu biliyorsunuz ki üreme sezonu mart-nisan gibi. ben kuşların durduğu odanın ısısını 20 dereden aşağı düşürmüyorum sürekli kalorifer çalıştırıyorum. onlara bu ortamı verdiğim sürece üreme sezonu olsun olmasın yavrularına bir şey olmaz değil mi? (bu arada erkek gelmeden önce 4 tane kızgınlık yumurtası vermişti kanaryam...)

Tekrar kızgınlık atmış olabilir. Gözünüz aydın süreç erken gelişmiş ama bazen oluyor bu tip durumlar. Kondisyonda ve tüyde olmadıklarında fırsatı oldukça eşleşiyorlar. Çok fazla örnek var bu nedenle normal karşılıyorum artık. Eğer bakarlarsa bir şey olmaz elbette

Oyla 0