Üretim Hakkinda Soru

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
Yuvalığı 2 gün önce sipariş vermiştim ve bugün geldi. Yuvalığı ayarladım, talaşların gelmesini bekliyorum. Kafesdeki zili nezaman çıkarayım yada çıkarayım mı?

Kafeste sadece;
- Kalamar Kemiği
- Yem
- Mineral Blok
- Kuş Kumu
- Su
Bulundurman, üretimi daha sağlıklı etkiler. Kafeste oyuncakları tamamen çıkar bence, çünkü örneğin çiftleşme sırasında oyuncağın renkli boncukları/zili gibi dikkat çekici şeyler, erkeğin yahut dişinin dikkatini çekerek çiftleşmenin verimsiz olmasına neden olabilir. Dolayısıyla döl aktarımı tam gerçekleşmediği için yumurtalar boş çıkabilir. Ha illa ki böyle bir durum olacak değil, fakat işini garantiye almanı öneririm:)

Oyla 0
Kafeste sadece;
- Kalamar Kemiği
- Yem
- Mineral Blok
- Kuş Kumu
- Su
Bulundurman, üretimi daha sağlıklı etkiler. Kafeste oyuncakları tamamen çıkar bence, çünkü örneğin çiftleşme sırasında oyuncağın renkli boncukları/zili gibi dikkat çekici şeyler, erkeğin yahut dişinin dikkatini çekerek çiftleşmenin verimsiz olmasına neden olabilir. Dolayısıyla döl aktarımı tam gerçekleşmediği için yumurtalar boş çıkabilir. Ha illa ki böyle bir durum olacak değil, fakat işini garantiye almanı öneririm:)
Mineral blok kuş kumu su yem var ama kalamar kemiği alamadım hazirana atıyor kargo süresini

Oyla 0
Mineral blok kuş kumu su yem var ama kalamar kemiği alamadım hazirana atıyor kargo süresini
Kalamar kemiği, dişinin yumurtlayabilmesi için gerekli Kalsiyum ihtiyacını karşılayabilmesi için çok önemli. Ancak bulma şansınız yok ise gelene kadar bekleyeceksiniz mecbur. Çünkü dişide yeterli kalsiyum yok ise çiftleşeceğini düşünmüyorum..

Oyla 0
Kalamar kemiği, dişinin yumurtlayabilmesi için gerekli Kalsiyum ihtiyacını karşılayabilmesi için çok önemli. Ancak bulma şansınız yok ise gelene kadar bekleyeceksiniz mecbur. Çünkü dişide yeterli kalsiyum yok ise çiftleşeceğini düşünmüyorum..
Damla kalsiyum alıp suya eklesem olur mu? Olmazsa sipariş vereceğim ve bekleyeceğim

Oyla 0
9D87270D-C08F-4B75-A514-D3F35EEAB195.jpegBundan alabilirim 6 mayısta geliyor

Oyla 0
Damla kalsiyum alıp suya eklesem olur mu? Olmazsa sipariş vereceğim ve bekleyeceğim
O da olur ama kullanımı abartmayın. Çünkü fazla kalsiyum birikiminde yumurtaların kabukları çok sertleşecektir ve yavrunun içinden çıkması çok zorlaşacaktır. Dozunda verirseniz bir sıkıntı çıkmaz. Tabi Kalamar Kemiği bulursanız, kuş istediği kadar kalsiyum alacağı için daha sağlıklı olur ama bulamıyorsanız, hiç vermemektense damla kalsiyum takviyesi yapmak daha iyi olur tabii.

Oyla 0
O zaman olur sanırım. Buradaki Kalamar Kemiği ile aynı görüntüde zaten. Bir sıkıntı olmaz o hâlde ??

Oyla 0
Evet kalamar kemiği çok büyük bir nimet. Neredeyse %85 oranında kalsiyum içeriyor. Bir çok kuş türünün ve sürüngenin kalsiyum ihtiyacının karşılanması için kullanılıyor. Lakin temizliğine çok önem verilmesi gerekiyor.

Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda mürekkep balığı kemiği denizlerdeki ağır metalleri emdiği için tavsiye edilmiyor. Bu nedenle yalnızca güvenilir markaların, gerekli işlemlerden geçmiş ürünlerini almaya özen gösterin...?

Oyla 0
Oyla 0
@Akifcik özel bir kızdırıcı mama hazırladım ve çiftimi kafese soktum. Zili keseyimmi, erkek kur yapıyor sonra zille oynuyor?

Oyla 0
Dediğim gibi zili kaldırman, hem çiftleşme için hem de birbirlerine daha ilgili olmaları için önemli. Benim fikrimce kafeste oyuncak kalmasın ??

Oyla 0
Yuvaya taban malzemesi dışında herhangi bir şey koyma. Orayı oyun alanı olarak tanıtmak istemezsin değil mi?

Oyla 0