iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Uykusuz Muhabbet Kuşları

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,612
Çözümler
30
Tepki puanı
10,273
Yaş
29
Konum
Ankara
Muhabbet kuşunuzun uyuması için uygun ortamı sağlayabiliyor musunuz?
uyku1.jpg
Çoğumuz oturma odalarında kafesi konumlandırırız ve tahminimce kuşlar için oldukça geç olan gece 24, 01 sularında uykuya geçeriz. Peki ya kuşunuz tavuk sa ( ki öyle :p ) ve akşam 8'den sonra uyuması gerektiğini söylesek?

Muhabbet kuşunuz için günde 10-12 saat uykusuna izin vermeniz gerekir. Eğer erken yatmıyorsanız kuşun rahatsız olmayacağı bir odaya taşıyabilirsiniz. Kimisi yaz ayında bile kafesin üzerini örtüyor. Lütfen bunu yapmayınız. Kış ayında uygun olabilir fakat yaz aylarında sıkıntılı bir durumdur. Yinede kafesin üzerinin kapatılmasını tavsiye etmiyorum. Kuşlarınız bu durumdan rahatsız olurlar ve uyuyamazlar, strese girerler ve kendilerini güvende hissetmezler.

İyi uyuyamamış muhabbet kuşları gün içinde şekerlemeler yaparlar ve uyumayı denerler. Bu süreçte pek keyifli olmazlar. :( Kuşlarınızın iyi bir uyku çekmesine izin vererek daha uzun ömürlü, daha verimli ve dost canlısı mubişlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağlığı için çok mühim. Bunu unutmayalım...

uyku2.jpg
 
Üst Alt