VBZE433

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VBZE433
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VBZE433

Uzman Yetiştirici
  • Ad-Soyad: Sargun Göktun
  • Mesleğiniz: Hava Kuvvetlerinden Emekli Pilot / Elektronik ve Sistem Mühendisi (alt ihtisas)
  • Yaşadığınız bölge: Bağlıca - Ankara
  • Beslediğiniz Türler: Muhabbet kuşları (Yerli, Çek, Show)
  • Kuş Sayınız: 20 damızlık ve pek çok yavru
  • ve diğer bahsetmek istedikleriniz: Çocukluğumda bir dönem saka ve kanarya besledikten sonra uzun yıllar beslemek kısmet olmadı. 2017 yılında emekli olup kendi evime taşınınca Muhabbet Kuşu türleri ile ilgilenmeye başladım. Filo 4 kuş ile başladı ve giderek arttı. Kendi hobi odam var ve Ankara'da Dernek Üyesiyim. Apartman kuralları gereği sayıyı sınırlı tutmaya gayret ediyorum. Tamamen hobi amaçlı renk kuşu elde etmek için çalışıyorum. Halen ODTÜ Teknokent'te yarı özel yarı devlet şirketi statüsündeki bir kurumda tam zamanlı teknik konular üzerinde çalışıyorum.

Çok teşekkürler tanıtım için. Biraz geç oldu gibi ama iyi oldu açtınız Saygun hocam. Ankara Ornitoloji Derneğinde mi kayıtlısınız?
Bende evde beslediğim zamanlar sayıyı o ayarda tutmaya çalışıyordum ama çok gürültü yaptıklarından evdekileri dinleyip toplu sahiplendirdim (pişmanım). Ara sıra kuşlarınızdan fotoğraf eklerseniz sevinirim :)

Kusura bakmayın. Önce çok tereddüt ettim sosyal medya ve forumları daha önce hiç kullanmadığım için. Bir tane sosyal medya hesabım bir de takip ettiğim bu forum var. Nick üzerinden kayıtlı olması daha güven verdi açıkcası.
Derneğim: Ankara Kafes Kuşları Derneği var Mamak civarında. Yarışma için bilezik de yaptırıyorlar talep ederseniz. Daha yarışma aşamasına henüz gelemedim. Epey daha çalışmam lazım. Kendi bileziklerimi yaptırıp takıyorum şu an - yılların renklerine uygun olarak. TKF olmaksızın usulune uygun biçimde.

Resim konusunda hazırlıksız yakalandım. Mutlaka yüklerim bizim sıpaların hallerini :)

Ben İstanbul derneğine kayıtlıyım. En pratik kayıt ondaydı. Bir zamanlar İstanbul'da yaşadığım için oraya kayıt oldum. Ankara dernekleri çok pasif kalıyor maalesef.

Umarım Ankara yarışması olur. Eğer ziyaret etmeyi düşünürseniz haberim olsun mutlaka

Kusura bakmayın. Önce çok tereddüt ettim sosyal medya ve forumları daha önce hiç kullanmadığım için. Bir tane sosyal medya hesabım bir de takip ettiğim bu forum var. Nick üzerinden kayıtlı olması daha güven verdi açıkcası.
Derneğim: Ankara Kafes Kuşları Derneği var Mamak civarında. Yarışma için bilezik de yaptırıyorlar talep ederseniz. Daha yarışma aşamasına henüz gelemedim. Epey daha çalışmam lazım. Kendi bileziklerimi yaptırıp takıyorum şu an - yılların renklerine uygun olarak. TKF olmaksızın usulune uygun biçimde.

Resim konusunda hazırlıksız yakalandım. Mutlaka yüklerim bizim sıpaların hallerini :)
Tanıtım için teşekkür ederiz Sargun bey. Umarım karşılıklı deneyimlerimizi beraberce sağlıklı bir şekilde paylaşma durumumuz vuku bulur.

Mesleğinize ayrıca ilgi duymuşumdur hep:) İşim gereği sivil havacılıktan çokca tanıdığım pilot adayları olmuştur. Çok karizmatik bir meslek:)

Katılıyorum; fotoğraf bekleriz sizden:)

Hoşgeldiniz aramıza tekrardan:)

Tanıtım için teşekkür ederiz Sargun bey. Umarım karşılıklı deneyimlerimizi beraberce sağlıklı bir şekilde paylaşma durumumuz vuku bulur.

Mesleğinize ayrıca ilgi duymuşumdur hep:) İşim gereği sivil havacılıktan çokca tanıdığım pilot adayları olmuştur. Çok karizmatik bir meslek:)

Katılıyorum; fotoğraf bekleriz sizden:)

Hoşgeldiniz aramıza tekrardan:)
Yav bu uçak pilotlarını, helikoptercileri falan bırak da şu F-16 uçuranlar çok fena. Diğer uçma araçları da güzel ama jetlerin yeri bende ayrıdır. Ses hızını aşıp 1300 km/h gitmek nedir ya? Muazzam bir şey.