versege laga grit kum ve yem hk

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Canan S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Canan S.

iyikus.com Üyesi
kuşumu pelet yeme geçirmeye çalıştım ancak başarılı olamadım, geçiş aşamasında veteriner ak darı ve sarı darı kullanmamı tavsiye etmişti ve kuş kumu kullanmama gerek olmadığını belirtmişti .Ancak pelet yeme alıştıramadığım için ak ve sarı darı da yetersiz kalacağı için versege laga yemine geçiş yapmak ve grit kum sunmak istiyorum. Bu iki ürünle ilgili size sorularım olacak izninizle @Doğanay Y. hocam,

1-Kuşum tüy döneminde idi ve bittiğini düşünüyorum, fotoğrafından değerlendirirseniz sevinirim.
Watch PHOTO-2024-05-08-12-38-30 | Streamable Fotoğrafta yer alan yeme yavaş yavaş geçmemiz uygun olur mu?

2-yine fotoğrafta yer alan grit kuş kumu bana biraz irice geldi bu kum uygun mudur, değişik çeşitleri oluyor sanırım kumların ,bu doğru bir seçim mi?
Watch PHOTO-2024-05-08-12-38-54 | Streamable Birde bazı veteriner hekimler fazla kum kullanımının zararları olabileceği yönünde yorumlar yapmıştı. Böyle bir risk varsa nasıl engelleyebilirim. Bununla ilgili önereceğiniz bir yol var mı?

3-suluklukların belli aralıklarda değişmesi gerekli diye yorumlar okumuştum, fotodaki küçük ağızlı suluk muhabbet kuşu için uygun mudur?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Tüm canlılar için sağlıklı günler dilerim

1. Merhaba, tüy dönemi bitmek üzere ama hala kafasında kapsülleri var.
2. Kumunuz gayet uygun. Ben de bu irilikte kumlar kullaniyorum hep. Kum konusunda iki ayri görüş var ancak genel olarak yem gibi yoğun bir tüketimleri söz konusu olmuyor. Oluyorsa da ciddi anlamda mineral eksiklikleri, kızgınlık belirtisi veya sindirim sorunları olarak düşünmek lazım.
3. O suluk kuş için uygun ancak birazdaha geniş ağızlı sulukları daha çok seviyorlar. Her gün suyun yenilemmesi lazım

1. Merhaba, tüy dönemi bitmek üzere ama hala kafasında kapsülleri var.
2. Kumunuz gayet uygun. Ben de bu irilikte kumlar kullaniyorum hep. Kum konusunda iki ayri görüş var ancak genel olarak yem gibi yoğun bir tüketimleri söz konusu olmuyor. Oluyorsa da ciddi anlamda mineral eksiklikleri, kızgınlık belirtisi veya sindirim sorunları olarak düşünmek lazım.
3. O suluk kuş için uygun ancak birazdaha geniş ağızlı sulukları daha çok seviyorlar. Her gün suyun yenilemmesi lazım
tüm yorumlarınız için teşekkür ediyorum @Doğanay Y. hocam,

1-fotoğrafını paylaştığım yemdeki ak darı oranı biraz düşük, yemi verirken ayrıca ak darı ekleyerek oranını yükseltmem doğru bir yol olabilir mi? Birde ürünü aldığım linkteki yem paylaşım bilgisi ile (yüzdesel tohum dağılımı) ,paketin üstündeki yem paylaşım bilgisi birbirinden farklı gerçekten neyi doğru kabul edeceğimi bilemedim, yorumlarınızı rica ederim.

paketin üstündeki etiket fotosu

içerik

• Sarı Darı %30
  • Kırmızı Darı %12
  • Beyaz Darı %38
  • Soyulmuş Yulaf %10,5
  • Kanarya Tohumu %4
  • Keten Tohumu %3
  • Aspir %2
  • Nijer Tohumu %0,5
2- Suluk tercihi önemli marka tavsiyeniz var mı, petshoptan plastiği kalitesiz suluk almak istemiyorum.Mümkünse marka ve çeşit ismi rica ediyorum, birde kumu nasıl bi sulukta sunmalıyım?

tüm katkılarınız için teşekkürler @Doğanay Y.

Sitelerin çoğu kopyala yapıştır yaptığından yem kabının üzerindekini doğru kabul etmelisiniz. Ak darı ekleme bence gerekli değil ama aspur oranı arttırılabilir.
Stasoluzioni markasının suluklarını kullanıyorum ben. Güzel ve kullanışlılar.

Sitelerin çoğu kopyala yapıştır yaptığından yem kabının üzerindekini doğru kabul etmelisiniz. Ak darı ekleme bence gerekli değil ama aspur oranı arttırılabilir.
Stasoluzioni markasının suluklarını kullanıyorum ben. Güzel ve kullanışlılar.
firma ile iletişime geçtim sitedeki bilgi güncel değil , siz paket üstüne güvenin dedi.Hocam birde Stasoluzioni markası ağız yapısı nedeniyle sanırım vision kafeslere uyumlu değil,başka bir marka rica edebilir miyim?
Kapalı paket olmasına aldanma bayat çıkabiliyor. Bu yüzden ben versele laganın yemlerini önermiyorum kimseye. Ama illada almayın demiyorum önerenler var çünkü.. Probiacti birdde şeker var onuda önermiyorum. Şeker mantarı besler çoğaltır biliyorsunuz..
@Doğanay Y. ve @Umit. hocam,
açıkcası bende aldığım bu ürün kapalı olmasına rağmen tam güvenemiyorum, çünkü paket üstlerinde tarih değişikliği yapılabiliniyormuş . O nedenle güvenebilceğimiz bir marka önermenizi rica ediyorum lütfen bu konuda bizi yönlendirin lütfen tek baktığım dişi muhabbet kuşum için en ideal , içeriği en iyi yem hangisi (kızıl darı miktarı en az olanı tercih etmek isterim)
hem içeriği iyi hem tedariki iyi hemde sk tarihi en doğru olan ürün nedir, gerçekten artık fiyat vs hiç önemli değil.çünkü ben onu gözümden bile sakınıyorum ve bayat ve kalitesiz yemlerin bu canlıları hasta ettiğini biliyorum, şu an çıkmazdayım:(