Versele Laga Loro Parque Australian Parakeet Mix incelemesi;

Şuan fiyatı 69 ₺ den başlıyor, Versele Laga Big Parakets yemi incelediğimde aspir ve çekirdek oranından şikayetçiydim aşırı derecede çekirdek ve aspir bulunuyor son üretimde çekirdeğin sadece ödül olarak verilmesi taraftarıyım aşırı yağlanmaya sebebiyet veriyor yağ oranı düşük çekirdekler bulunsa da paket yemlerde bu çekirdekler kullanılmıyor malesef, aspir zaten aşırı tükettikleri bir tohum değil sanırım versele Laga Big parekets hazırlanırken nereden kazanabiliriz mantığı ile üretiliyor, bu yemdeki çekirdek ve aspir oranını merak ediyorum açıkçası.
Çekirdek oranı biraz fazla katılıyorum size bende yem kabına döktüğümde elimle yarısını alıyorum. Lakin gerek VAM peletleri gerek tohum karışımı ve gerek tohum kalitesini kıyasladığımda bu yemden daha iyi bir sultan papağanı yemi yok.

Çekirdek oranı biraz fazla katılıyorum size bende yem kabına döktüğümde elimle yarısını alıyorum. Lakin gerek VAM peletleri gerek tohum karışımı ve gerek tohum kalitesini kıyasladığımda bu yemden daha iyi bir sultan papağanı yemi yok.
Yemin içeriğini atabilir misiniz zahmet olmazsa?

Ben de bu yemi yeni edindim. Öncesinde sultanıma muhabbet kuşu yemi verip çekirdeği ayrı bir kapta sunuyordum.

Versele Laga Loro Parque pareket yeminin çekirdek oranı bana da fazla geldi. Özellikle aspir epey fazla. Papağanım tam tersi daha çok darı tüketiyor, çekirdek ve aspiri az tüketiyor, hatta daha çok darıları seçiyor. Yem kabında yem azaldıkça çekirdek ve aspirden başka bir şey kalmıyor diyebilirim. İlk başta beğenmiştim Versele Laga'nın bu Loro Parque serisini ama benim sultan için pek de uygun olmadı. Hayvancağız darı bulmakta zorlanıyor, ki çekirdekleri alıyorum yemini her tazelediğimde yarı yarıya...

Bu da görseli:
IMG_20210312_165117.jpg

Bu da kuş yedikten sonraki hali, çekirdekleri yarı yarıya aldığım halde, daha çok çekirdek ve aspir bırakmış :
IMG_20210312_165127.jpg

Bir sonraki alışverişimde daldarı.net'in sultan papağanı yemini almayı planlıyorum. Ondaki çekirdek oranı daha azdı... Fiyatı da daha uygun. VL Loro Parque en ucuz 59 TL Akyol Kardeşler'de. Daldarı.net'inki 40 TL'ye geliyor aynı şekilde bir kilosu.

Kısacası yemin tazeliğinden ve sultanın darıları afiyetle yemesi haricinde ben çekirdek oranı nedeniyle memnun kalmadım diyebilirim.

Ben de bu yemi yeni edindim. Öncesinde sultanıma muhabbet kuşu yemi verip çekirdeği ayrı bir kapta sunuyordum.

Versele Laga Loro Parque pareket yeminin çekirdek oranı bana da fazla geldi. Özellikle aspir epey fazla. Papağanım tam tersi daha çok darı tüketiyor, çekirdek ve aspiri az tüketiyor, hatta daha çok darıları seçiyor. Yem kabında yem azaldıkça çekirdek ve aspirden başka bir şey kalmıyor diyebilirim. İlk başta beğenmiştim Versele Laga'nın bu Loro Parque serisini ama benim sultan için pek de uygun olmadı. Hayvancağız darı bulmakta zorlanıyor, ki çekirdekleri alıyorum yemini her tazelediğimde yarı yarıya...

Bu da görseli:
Ekli dosyayı görüntüle 14153

Bu da kuş yedikten sonraki hali, çekirdekleri yarı yarıya aldığım halde, daha çok çekirdek ve aspir bırakmış :
Ekli dosyayı görüntüle 14154

Bir sonraki alışverişimde daldarı.net'in sultan papağanı yemini almayı planlıyorum. Ondaki çekirdek oranı daha azdı... Fiyatı da daha uygun. VL Loro Parque en ucuz 59 TL Akyol Kardeşler'de. Daldarı.net'inki 40 TL'ye geliyor aynı şekilde bir kilosu.

Kısacası yemin tazeliğinden ve sultanın darıları afiyetle yemesi haricinde ben çekirdek oranı nedeniyle memnun kalmadım diyebilirim.
Teşekkür ederiz deneyimlerinizi paylaştığınız için peki VAM peletleri tüketmesi nasıl?

Bende daldarı net'in yemini almayı düşünüyorum ama muhabbet kuşum için.:D %4 gibi bir çekirdek oranı var hiç olmadı ayıklarım artık.:)

Teşekkür ederiz deneyimlerinizi paylaştığınız için peki VAM peletleri tüketmesi nasıl?

Bende daldarı net'in yemini almayı düşünüyorum ama muhabbet kuşum için.:D %4 gibi bir çekirdek oranı var hiç olmadı ayıklarım artık.:)
Maalesef onlar da yem kabının dibinde. Zaten peletleri çok zor tüketiyorlar diye biliyorum, bir de inatçılar tabii Tohumları çok sevdi, az önce hatta bizi kahkahaya boğdu. Bu incelemeyi yapmak için yem kabını çıkarmıştım, bir geldik nöbet tutuyor orada. Koyduğum gibi direkt yine girişti yeme. Bu açıdan aslında gerçekten güzel yem. Aspur oranı az ama demekki tohumlar çok taze ve lezzetli ki böyle davranıyor. Hani aspur fazla olunca yemi daha keyifli yerler derler ya.

Ama dediğim gibi, benim sultanına olmadı. Belki önce çekirdekleri yiyip sonra darıları yiyen diğer kuşlarda uygun olur.

Ben de bir muhabbet kuşu sahiplendim. Şu an için Akyol kardeşler'in aspur oranı yüksek olan üretici yemini aldım grpet'ten. Sizin gibi daldarı.net'in yemini alınca bol alacağım ve ben hem muhabbete çekirdekleri ayıklayarak hem de sultana olduğu gibi vereceğim. İçerisinde sağlık tohumları da barındırması bence muhabbet kuşuna da olumlu etki eder. Çekirdekleri de sultanım yer ödül olarak herhalde

Güzel analiz yaptığınız için teşekkürler. Her kuşun beslenme alışkanlığı aynı olmayabilir. Umarım iyi bir karışım yem sunabilirsiniz kuşunuz için