Veteriner İlaçlarını Temin Hususu Hakkında;

Atilla Algansoy

Veteran
Merhaba arkadaşlar.
Forumdaki arkadaşlar çoğu zaman önerdiğimiz ilaçları bulmakta zorlanıyorlar ve bizlere soruyorlar.
Bizler de bilgimiz dahilinde cevaplıyoruz, yönlendiriyoruz.
Her konuda olduğu gibi esasında bu konu da araştırma tekniği ile alakalı.
İnsanlar kuşları hastalandığı anda ilaçları temin etme noktasında paniğe kapılıyor veya geç kalıyor..
Benim tavsiyem ise kuşlarınız hastalanmadan önce çeşitli etken maddelerde işe yarayan ilaçları satın alıp ecza dolabınıza stoklamak.
Ben daha önce il il Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarların listesini yayınladım, yayınladım ki bizlerde laboratuvar alışkanlığı gelişsin, teşhise dayalı tedaviler yaygınlaşsın.
Veteriner ilaçları temininde de bir eksiklik, zorluk gördüğüm için bu konuda da bir başlık açmak istedim.
Altta vereceğim linkte Tarım ve Orman Bakanlığından ruhsatlı veteriner ilaçlarını satan Veteriner Ecza Depolarının il il listesi var.
Hangi ildeyseniz seçip aratıyorsunuz ve uygun gördüğünüz yerlerden sorup ilacınızı temin ediyorsunuz.
Veteriner hekim olmadığınız için eğer size direk satmazlar ise ilacı sorduğunuz deponun istediğiniz ilacı hangi kliniklere sattığını öğrenmeniz ve o klinikten temin etmeniz gerekiyor.
Eğer birisinde yoksa, mutlaka diğerlerinde vardır.
Olur ya ,bulunduğunuz ilde bir şekilde istediğiniz ilacı bulamadınız öncelikle bulamadığınız depoya nerde bulabileceğinizi sormak ve sizi yönlendirmelerini rica etmek, eğer bulunduğunuz şehirde yok ise bu durumda yapacağınız şey ilacı size en yakın hangi şehirde bulduysanız oradan temin etmek ve kendinize kargolatmaktır.
Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Ben bazen fuarlardan ve Ankara/Ulus kuş hali civarında olan zirai ilaç satan yerlerden temin ediyorum. Bazı toptancılarda da denk geldiğim olmuştu mesela çırpan gibi.
Ecza depoları linki iyi olmuş. Varlığından haberdar değildim.