Vitaform Nedir ? Hangi hastalıkların tedavisinde kullanmalıyız ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan omgoktas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

omgoktas

iyikus.com Üyesi
Sayın Forum üyeleri ve yöneticilerimiz.

Her yerden duyduğumuz Vitaform ilacı hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim.Küçük bir hobici olarak çevremdeki üretici petshop ya da kuş besleyen dostlarım ile konuşurken bu ilacın adını çok duyuyorum.Kimi diyor ki "hiç bir işe yaramaz" kimisi de "hayat kurtarır".

Peki sizler bu ilaç hakkında ne düşünmektesiniz ?

Vitaform aslında nedir ve ne için kullanmalıyız ?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

Hafif bir katkılı ilaçtır. İlerlememiş vakalar için etkili ancak belirli bir seviyenin üzerinde seyreden rahatsızlıklarda iş görmez.
Oksitetrasiklin etken maddeli bir ilaçtır. Bu tip ilaçlar için kendi prospektüsünden faydalanmak en sağlıklısıdır. İlaç açıklamasına göre;
bakteriler sonucu oluşan sindirim, üreme sistemi enfeksiyonları, kan zehirlenmesi ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarla birlikte meydana gelen sekonder enfeksiyonların tedavisinde etkili bir vitamin ve antibiyotik bileşimidir.

Vitaform pembe bir tozdur. Suda çözüldüğünde turuncu rengine döner ve homojen olarak çözülür. İçeriğinde 55 mg Oksitetrasiklin HCl, 2300 I.U. Vitamin A, 400 I.U. Vitamin D3, 2.20 mg Vitamin B12, 1.40 mg Vitamin E, 2.90 mg Vitamin B2, 0.80 mg Vitamin K, 13.50 mg Niasinamid ve 4.70 mg Kalsiyum pantotenat bulunur.

Oyla 0
Hafif bir katkılı ilaçtır. İlerlememiş vakalar için etkili ancak belirli bir seviyenin üzerinde seyreden rahatsızlıklarda iş görmez.
Oksitetrasiklin etken maddeli bir ilaçtır. Bu tip ilaçlar için kendi prospektüsünden faydalanmak en sağlıklısıdır. İlaç açıklamasına göre;
bakteriler sonucu oluşan sindirim, üreme sistemi enfeksiyonları, kan zehirlenmesi ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarla birlikte meydana gelen sekonder enfeksiyonların tedavisinde etkili bir vitamin ve antibiyotik bileşimidir.

Vitaform pembe bir tozdur. Suda çözüldüğünde turuncu rengine döner ve homojen olarak çözülür. İçeriğinde 55 mg Oksitetrasiklin HCl, 2300 I.U. Vitamin A, 400 I.U. Vitamin D3, 2.20 mg Vitamin B12, 1.40 mg Vitamin E, 2.90 mg Vitamin B2, 0.80 mg Vitamin K, 13.50 mg Niasinamid ve 4.70 mg Kalsiyum pantotenat bulunur.
Sayın hocam bilgileriniz için teşekkür ederim.Antibiyotik türevi bir ilaç diyebilmemiz mümkün müdür ?

Oyla 0
Hafif ve orta dereceli bakteriyel enfeksiyonların belli türlerine etki eder.
Ben Vitaform'u genellikle ayak, kanat yaralanmaları, ufak kanamalarda olası enfeksiyon riskine karşı, haricen kullandığım ilaçlara destek niteliğinde kullanırım.
İçinde çeşitli vitaminler olduğu için faydalı bir ilaçtır.
K vitamini kanamayı durdurmaya yardım eder.

Oyla 0
Ben Vitaform'u genellikle ayak, kanat yaralanmaları, ufak kanamalarda olası enfeksiyon riskine karşı, haricen kullandığım ilaçlara destek niteliğinde kullanırım.
K vitamini kanamayı durdurmaya yardım ederok teşekkür ederim.

K vitamini kanamayı durdurmaya yardım eder.
Çok teşekkür ederim Atilla Bey.Saygılarımla.

Oyla 0
Sayın Forum üyeleri ve yöneticilerimiz.

Her yerden duyduğumuz Vitaform ilacı hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim.Küçük bir hobici olarak çevremdeki üretici petshop ya da kuş besleyen dostlarım ile konuşurken bu ilacın adını çok duyuyorum.Kimi diyor ki "hiç bir işe yaramaz" kimisi de "hayat kurtarır".

Peki sizler bu ilaç hakkında ne düşünmektesiniz ?

Vitaform aslında nedir ve ne için kullanmalıyız ?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

o zaman şöyle yazayım kendi bilgim dahilinde;

vitaform (oksitetrasiklin) pek iyi bir antibiyotik değil, faydası az, yan etkisi yüksek. ilaveten sindirim sistemi enfeksiyonlarında pek işe yaramaz, daha çok solunum yolu için kullanılır. geçmiş olsun

Oyla 0