Vitamin kullanımı konusunda yardım

GülşahKandemir

Forum Sakini
Arkadaşlar Röhnfried'in taubenfit e 50 vitaminini aldım. Kuşlarıma yuvalığı takmadan önce vermek istiyorum. Açıklamasında beş gün verin diyor. Suluklarına kaç damla atacağımı bilmiyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca gerwit w ve entrobac ta aldım. Bunları hangi zamanlarda, kaç damla vermeliyim?

10 ml 2 litre suya karıştırılarak verilmesi tavsiye ediliyor. Bu kadar sık verilmesi uygun olsa da haftada 2-3 vermek yeterli olur (kuluçka evresi için kullanacağınızdan). Bu tip likit ürünler tam dolu suluğa 6-8 damla kullanımı yeterli oluyor genelde.
Kuluçka evresindeyken verilse sorun olur mu? probiyotik multivitamin

Oyla 0
Genelde kuluçka öncesi önerilir. Yoğun kızıştırıcı içeriğinden dolayı yumurta başladığında kullanımı haftada 1 ile sınırlayınız ya da vermeyiniz.

Probiyotik verilebilir eski düzeninizde ki gibi ve multi vit haftada 1 yetecektir.

Oyla 0
Genelde kuluçka öncesi önerilir. Yoğun kızıştırıcı içeriğinden dolayı yumurta başladığında kullanımı haftada 1 ile sınırlayınız ya da vermeyiniz.

Probiyotik verilebilir eski düzeninizde ki gibi ve multi vit haftada 1 yetecektir.
Tamamdır teşekkürler. Dişim kuluçkadayken ishal gibi kokulu dışkılıyor arada o yüzden sorayım dedim.

Oyla 0
Taubenfit E-50’nin içeriği hiçbir yerde paylaşılamıyor.Zahmet olmazsa fotoğrafını atabilir misiniz?

Oyla 0
Bileşim: su, üzüm şekeri.

Analitik bileşenler: ham protein% 0,2, ham yağ% 1,8, ham lif% 0,0, ham kül% 0,0, sodyum% 0,03, metiyonin% 0,0, lizin% 0,0, nem% 72, sükroz% 0,2.

1.000 ml başına katkı içeriği: Vitaminler: E Vitamini (3a700) 50.000 mg. Eser elementler: selenyum / sodyum selenit (3b801) 49mg.

Oyla 0

Analitik bileşenler: ham protein% 0,2, ham yağ% 1,8, ham lif% 0,0, ham kül% 0,0, sodyum% 0,03, metiyonin% 0,0, lizin% 0,0, nem% 72, sükroz% 0,2.

1.000 ml başına katkı içeriği: Vitaminler: E Vitamini (3a700) 50.000 mg. Eser elementler: selenyum / sodyum selenit (3b801) 49mg.
Hiçbiryerde görememiştim hocam ya sağolasın.Nerden buldun:unsure: Çoğu E vitamini adında üretilen ürünlerin içerikleri ile aynı,50.000 mg E vitamini

Oyla 0

Pekmez gibi üzüm sekeri ayrıntıyı kess

Oyla 0
Başka bir boyut katıp çetrefillendireyim olayı :D

Kullanım şeklini bu şekilde şişe üzerine yapıştırmaları güzel bir detay. Gördüğüm kadarıyla plastik bir şişe. Koyu renkli cam şişelerin, plastik ürünlere göre sağlıklı muhafaza konusunda daha yararlı olduğu kanaatindeyim. Aslında ışık almaz bir şekilde muhafaza edilmesi önerilir genelde, değerlerinin daha iyi korunabilmesi adına. Sizde ki şişe şeffaf, ışık alan bşr ortamda muhafaza etmeyiniz. Serin, kuru ve ışık almayan bir yerde muhafaza ediniz. Der ve çekilirim :D

Oyla 0
Ben de bir defa GR Pet'den sipariş verdim. Bu şekilde ufak şişelere hazırlıyorlar ve üzerinde renkli etiketler ile kullanma talimatı/uygulama ölçüleri de bulunuyor. Şahsen beğendim. Ancak @Muratsani hocamın dediği gibi koyu renkli şişe kullansalar iyi olurmuş.

Oyla 0
Aslında güzel yapmışlar, talimat falan. Fakat plastik oluşu pek hoşuma gitmiyor. Örneğin plastik şişe vitaminlerde içini tamamen boşalttığınızda plastik içinin boyaması, tortulanması, kalıntı vs. gibi şeyler görürsünüz. İçerik yapısını bozduğunu düşünüyorum. Daha detaylı bakmak lazım bu hususun bilimsel yön bilgisine tabi.

Mesela akyol, koyu cam şişelerde gönderiyor. Plastik, zaten bırakın vitamin vb. içeriklerin depolanmasını, birçok sıvı ve katı gıdada da problem çıkarabilen bir madde.

Oyla 0
Başka bir boyut katıp çetrefillendireyim olayı :D

Kullanım şeklini bu şekilde şişe üzerine yapıştırmaları güzel bir detay. Gördüğüm kadarıyla plastik bir şişe. Koyu renkli cam şişelerin, plastik ürünlere göre sağlıklı muhafaza konusunda daha yararlı olduğu kanaatindeyim. Aslında ışık almaz bir şekilde muhafaza edilmesi önerilir genelde, değerlerinin daha iyi korunabilmesi adına. Sizde ki şişe şeffaf, ışık alan bşr ortamda muhafaza etmeyiniz. Serin, kuru ve ışık almayan bir yerde muhafaza ediniz. Der ve çekilirim :D
Murat bey buzdolabında saklıyorum. Bulursam o dediğiniz siyah küçük şişelerde aktarırım :)

Son düzenleme:
Oyla 0