Vitamin kullanımı

Tugay mutlu

Yeni Üye
Merhaba ben muhabbet kuşu aldım 2 çift ve vitaminleri nasıl kullanacağımı bilmiyor bana hangi vitamin ve ilaçları nasıl ve ne zaman kullanacağım tüm bilgileri verirsen sevinirim

Hoş geldiniz. Sitemizde bu konu hakkında en az bin konu mevcut. Biraz zaman geçirebilirseniz kafanızda ki bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. Yetersiz gelirse yine destek oluruz elbette.

Oyla 0
Ayrıca;
Muhabbet Kuşlarınız için Doğal Vitaminler
Doğal vitaminler
Eksiklik durumlarında görünenler;
Kuş Vitaminlerinin Faydaları ve eksiklikleri

Birde;
Muhabbet Kuşu Rehberi

Merhaba, vitaminler haftada 1-2 kez verilmesi uygun bence. Bu sizin kuşarınıza bakımınızla ilgili. Fazla verilmesini de tavsiye etmiyorum. Çünkü tohum karışımlarından, gün ışığından, kalamardan, mineralli gaga taşlarından bu ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyorlar. Bu nedenle eğer doğal yiyeceklerden yararlanmıyorlarsa ( örneğin yeşillikler, ara ara meyve gibi), haftada 2 gün idealdir. Yarım dolu suluğa 8 damla civarı yeterli olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken suyun 8 saat içerisinde temizlenmesi gerektiğidir.

Oyla 0
Ayrıca;
Muhabbet Kuşlarınız için Doğal Vitaminler
Doğal vitaminler
Eksiklik durumlarında görünenler;
Kuş Vitaminlerinin Faydaları ve eksiklikleri

Birde;
Muhabbet Kuşu Rehberi

Merhaba, vitaminler haftada 1-2 kez verilmesi uygun bence. Bu sizin kuşarınıza bakımınızla ilgili. Fazla verilmesini de tavsiye etmiyorum. Çünkü tohum karışımlarından, gün ışığından, kalamardan, mineralli gaga taşlarından bu ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyorlar. Bu nedenle eğer doğal yiyeceklerden yararlanmıyorlarsa ( örneğin yeşillikler, ara ara meyve gibi), haftada 2 gün idealdir. Yarım dolu suluğa 8 damla civarı yeterli olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken suyun 8 saat içerisinde temizlenmesi gerektiğidir.

Oyla 0