Vitaminli suyun gün içerisinde değiştirilmesi

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar forumda gezinirken suya katılan vitaminin en fazla 6-8 saat aralığında değişmesi gerektiğini duydum.Benim kuşumun ortalama ne zaman su içtiğini biliyorum.Sabah ve akşam saatlerinde içiyor genellikle öğlende içiyodur lakin çok değil.O zaman şöyle yapmam daha mı sağlıklı olur:
-Örneğin sabah 9 da probiyotiği kattıyım 6 saat geçtikten sonra döküyüm ve saat 5-6 gibi yeniden probiyotik koyuyum ve 6 saat geçtikten sonra yine çıkarıyım. Böylece hem verim artar hem de olası zehirlenmelerin önüne geçilir.
Görüşlerinizi bekliyorum.

Çözüm
Bu tip ürünlerin uzun süre sulukta beklemesi etkisinin kaybolmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle suluklarda 6-8 arası kalması gereklidir.

Örneğin ben yaptığım şeyi söyleyeyim;

Hava kararınca perdeleri de kapatırım sokak ışıklarından da arındırmak için. Uyku evresine geçerler. Yaklaşık 6-7 saat sonra odalarına girerim ve direkt suluklarını toplar gereken takviyeli suyla tazelerim. Uyanan kuşlarımın çoğu suya yönelirler, bu durumda verimli bir şekilde yararlanırlar. Duruma göre ya 1 saat sonra ya da sabah, sularını taze su ile değiştiririm. Ertesi güne geçildiğinde devam edeceksem süreci yenilerim. Gibi.

Yani mantığı şu; hepsi suya doymuş. Siz aldınız katkılı suyu sundunuz. 2 saat sonra uykuya geçtiler. 10-12 saat uyudular kalktılar...
Ben yazın 4 saatte değişmesini tavsiye ederim. Yazın plastikte bakteri oluşumu daha hızlı oluyor. Kışın da 6 saat civarı merak etmeyin illa ki bu saatler de susayıp içer.

Oyla 0
Bazen ek katkı verilecek geceden sular kafesten alınıyor. Tabi yavrulu, kuluçkada ki kuşlar hariç.
Bu sayede su koyduğunuzda tüketimi başlıyor direkt ancak ne gerek var. Sabah erken saatte hazırlayıp verirseniz ve 6-8 saat sonra tekrar tazeleyip sunarsanız yeteri kadar alacaktır.

Oyla 0
Bazen ek katkı verilecek geceden sular kafesten alınıyor. Tabi yavrulu, kuluçkada ki kuşlar hariç.
Bu sayede su koyduğunuzda tüketimi başlıyor direkt ancak ne gerek var. Sabah erken saatte hazırlayıp verirseniz ve 6-8 saat sonra tekrar tazeleyip sunarsanız yeteri kadar alacaktır.
kusura bakmayın ama tam anlayamadım,yani sabah 9 da koyup 8 saat durduktan sonra tazeleyip normal su koymamı mı doğru buluyorsunuz yoksa 8 saat durduktan sonra yeniden katayım mı

Oyla 0
Bu tip ürünlerin uzun süre sulukta beklemesi etkisinin kaybolmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle suluklarda 6-8 arası kalması gereklidir.

Hava kararınca perdeleri de kapatırım sokak ışıklarından da arındırmak için. Uyku evresine geçerler. Yaklaşık 6-7 saat sonra odalarına girerim ve direkt suluklarını toplar gereken takviyeli suyla tazelerim. Uyanan kuşlarımın çoğu suya yönelirler, bu durumda verimli bir şekilde yararlanırlar. Duruma göre ya 1 saat sonra ya da sabah, sularını taze su ile değiştiririm. Ertesi güne geçildiğinde devam edeceksem süreci yenilerim. Gibi.

Yani mantığı şu; hepsi suya doymuş. Siz aldınız katkılı suyu sundunuz. 2 saat sonra uykuya geçtiler. 10-12 saat uyudular kalktılar ve 12-14 saatlik katkılı sudan içtiler.

Kendi yaşam biçiminize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin katkılı suyu sabah 10 da koyup akşam 6 da çekebilirsiniz...gibi. Yerine taze su koyup ertesi gün devam edecekseniz aynı sitemi yineleyebilirsiniz.

Oyla 0
Çözüm

Yani mantığı şu; hepsi suya doymuş. Siz aldınız katkılı suyu sundunuz. 2 saat sonra uykuya geçtiler. 10-12 saat uyudular kalktılar ve 12-14 saatlik katkılı sudan içtiler.

Kendi yaşam biçiminize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin katkılı suyu sabah 10 da koyup akşam 6 da çekebilirsiniz...gibi. Yerine taze su koyup ertesi gün devam edecekseniz aynı sitemi yineleyebilirsiniz.
Hocam mantık şu mu?
Sabah 9 da vitaminli suyu koy ve 3 te çıkar
3 te yeniden vitamli su koy ve 9 da çıkar

Oyla 0