Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir? WhatsApp'a alternatif uygulamalar neler?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
whatsapp.jpg

WhatsApp sözleşmesi kullanıcıları tedirgin etti! Popüler uygulama son güncellemesiyle birlikte WhatsApp sözleşmesi maddelerini de yeniledi. 8 Şubat'a kadar kabul edilmediği takdirde uygulama kullanılamayacak..

WhatsApp, kullancılarının özel bilgilerine saygı duyduğunu her fırsatta dile getiriyordu ancak son WhatsApp güncellemesi büyük bir tartışma yarattı! WhatsApp son dakika gizlilik sözleşmesinde kullanıcılardan bilgilerini Facebook ile paylaşmalarını istedi. Kullanıcılar özel bilgilerinin Facebook ile paylaşılması fikrine pek sıcak bakmıyor...

WHATSAPP, KULLANICILARIN HANGİ VERİLERİNİ TOPLAYABİLİYOR?

Hesap Bilgileri,
Mesajlar,
Bağlantılar,
Durum Bilgisi,
İşlem ve Ödeme Verileri,
Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler,
Kullanım ve Kayıt Bilgileri,
Cihaz ve Bağlantı Bilgileri,
Konum Bilgileri,
Çerezler,
Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.),
Kullanıcı Şikayetleri vs vs..

WhatsApp, söz konusu tarihten itibaren ya bu ilkeleri kabul edersiniz, yada hesabınızı silersiniz ifadesini kullanıyor!

WhatsApp hesabınızı silmek için; Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil’e basın.Ülke kodunuzu seçin ve telefon numaranızı girin. Sil > SİL’e basın. Hesabınızı sildiğinizde:Hesabınız WhatsApp’tan silinir. Telefonunuzdaki sohbet geçmişiniz silinir. Tüm WhatsApp gruplarınızdan silinirsiniz...

Peki whatsapp'a en iyi alternatif uygulamalar hangileri?

Bip.jpg

Bip

Bütün operatörlerden indirip kullanabileceğiniz popüler bir uygulama BiP. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayardan iletişime geçmeye devam edebilirsiniz.

Telegram.jpg

Telegram

Son yıllarda adından sıkça söz ettirdi Telegram. Kullananı da çok fazla. WhatsApp’a alternatif ilk sırada yer alıyor kendisi. Ücretsiz olması en büyük avantajı. Tablet, bilgisayar ve telefonda kolayca kullanabilirsiniz.

Skype.jpg

Özellikle pandemi dönemi çokça kullanılan bir uygulama da Skype oldu. Ücretsiz olması, çoklu sohbete imkan vermesi en büyük avantajı. Bilgisayar ve mobil de kullanabiliyorsunuz.

Hangouts.jpg

Hangouts

Birçok telefonda mevcut ancak çok az kişinin kendisinden haberi var. Google Hangouts 10 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya izin veriyor.

Line.jpg

Line

WhatsApp’a alternatif bir başka uygulama da LINE. Sticker kullanabiliyorsunuz LINE’da.

Ben diğer konuyu yeni gördüm muratsanicim :) Hiç bir uygulama vazgeçilmez değil takılmayın bukadar. Yeni uygulamalar deneyin beğenmezseniz silersiniz ne var yani ;)
:D

Söyleyeceklerimi özet halinde birazcık sundum. Daha fazla ne söylesem boş:)

Bu sebeple şu paylaşımı yapıp çekiliyorum:)