Wordle Türkçe Oynuyoruz🎲

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
turkcewordle.png

🎲Wordle, orijinalinde ingilizce bir kelime bulma oyunudur. Her gün farklı, 5 harfli kelimeyi bulmaya çalışırsınız, bu kelime o gün oynayan herkes için aynıdır. Orijinalinde oynamak isteyenler için link:

Bu sürümü ise Türkçe oynamak isteyenler için. Kurallar ve oynanış yine aynı.

Nasıl oynanır?​

• En fazla 6 kere tahminde bulunabiliyorsunuz.
  • Tahmin ettiğiniz kelimeyi yazdıktan sonra size ne kadar yaklaştığınızı renklerle söylüyor.
  • Harflerden biri sarı ise o harfin doğru kelimede bulunduğunu belirtiyor.
  • Harflerden biri yeşil ise o harf doğru kelimede bulunmanın yanı sıra aynı yerde yer alıyor.
  • Harf gri ise kelimede bulunmuyor.
  • Yazdığınız kelimede iki tane aynı harf varsa ve biri renkli biri gri ise doğru kelimede o harften sadece bir tane vardır.

Oyun Linki: Wordle - TÜRKÇE

Çözdükten sonra Paylaş tuşuna bastığınızda tahminlerinizi kelimeleri göstermeden, renkli bloklarla otomatik olarak panoya kopyalıyor. Daha sonra kopyaladığınız blokları, bu konu altında yorum kısmında paylaşalım.

Her gün tek bir kelime verildiği için spoiler kodu içine almadan kelime hakkında yorum yapmamak daha iyi olur.

Kelime oyunları ile aram fazlası ile iyidir ama bu oyunu anlamayamadim mi yoksa yaşlanıyor muyum bilemedim tekrar gözden geçiricem cozersem takip tanımam dermişim 😂 ben şimdi inceleyip geliyorum hemen 😄

Sarı renkli çıkan harfler farklı bir kutuda, sadece yerini değiştirmek gerekiyor. Yeşiller ise yerini doğru bulduğunuz harfler. Gri olanlar kelimenin içinde hiç olmayanlar ve kullanilmamasi gerekenler hocam. Başta zor anlaşılıyor 😅

bu da zor bu da :D tabloyu kopyalayınca altına link ekliyor arkadaşlar. Paylaşmadan o linki silip atalım
Wordle Türkçe 636 5/6

⬜🟩🟨⬜⬜
🟨🟩⬜🟩⬜
⬜🟩⬜🟩🟩
🟩🟩⬜🟩🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Son düzenleme: