Yabani Yaşamda Muhabbet Kuşları

Çok iyi gerçekten. (y)

Bakın güzel bir ayrıntı, teşekkürler Doğanay hocam.

Sanırım 03:45 -03:54 arası yumurtadan çıktıktan 60 gün sonra üremeye hazırlardır, bilgisi veriliyor(y)

?
Doğru diyon ha. Tabi yabani kuşlarla kafes kuşlarını karşılaştırmak doğru olmaz. Üremeye hazır derken kastettiği üreme hücresi üretme yeteneğine sahip olması olarak açıklanabilir yani. Pek heyecanlanacak bir durum yok yani.

Yabani Yaşamda Muhabbet Kuşları

Ne kadar uyumlular değil mi :)
Of of. Şu mubişlerin tatlılığına bak. Ne kadar da doğallar. Yok benekliymiş de, tepeliymiş de, lacewings’miş de boş işler bunlar, boş. Ne diye kafese tıkmışsız şu güzel mahlukatları? Ne güzel kendi eşlerini seçiyorlar, kendi yuvalarını yapıyorlar, kendi yiyeceklerini kendileri buluyorlar, ağaç dallarında tünüyorlar, gagalarını ağaçlara sürtüp törpülüyorlar. Ne mutlu onlara. Bizde elimizdekilere avunuyoruz işte. Hüzünlendim bak yine.

:D Yahu aslanı alıp hayvanat bahçesin de kafese kapattın diye aslan aslanlığından vazgeçmiyor. Değişim dediğimiz şey, kilo alır, belki daha uysal olur vs. Güdüsel gelişim farklılaşmaz. Kuşta da aynı durum. Amma uzadı bu durum.

Üretim hücresi üretme yeteneği:D Yahu neyi zorluyorsun. Basit bir şekil de "yumurtadan çıktıktan 60 gün sonra üremeye hazırlardır" diyor. İster 60 gün ister 60 ay sonra ürer, orasıonu ilgilendirir:D

Mevzu 60 gün sonra üremeye hazır olmasıdır.

Üretici olarak ister 60 gün sonra ister 60 ay sonra eşe at, bu da seni bağlar.

:D Yahu aslanı alıp hayvanat bahçesin de kafese kapattın diye aslan aslanlığından vazgeçmiyor. Değişim dediğimiz şey, kilo alır, belki daha uysal olur vs. Güdüsel gelişim farklılaşmaz. Kuşta da aynı durum. Amma uzadı bu durum.

Üretim hücresi üretme yeteneği:D Yahu neyi zorluyorsun. Basit bir şekil de "yumurtadan çıktıktan 60 gün sonra üremeye hazırlardır" diyor. İster 60 gün ister 60 ay sonra ürer, orasıonu ilgilendirir:D

Mevzu 60 gün sonra üremeye hazır olmasıdır.

Üretici olarak ister 60 gün sonra ister 60 ay sonra eşe at, bu da seni bağlar.
Amaan, dönüyoruz dolaşıyoruz aynı yere geliyoruz. Çiftleşsinler, 40 günlükken çiftleşsinler. Tecavüz etsinler. Beni alakadar etmez.

Çok iyi gerçekten. (y)

Bakın güzel bir ayrıntı, teşekkürler Doğanay hocam.

Sanırım 03:45 -03:54 arası yumurtadan çıktıktan 60 gün sonra üremeye hazırlardır, bilgisi veriliyor(y)

?
Evet bu videoyu yeni bir konu olarak açtım bu yüzden. Senin durumu araştırırken öncelikle doğal hallerine bakmak gerektiğini düşündüm ve bu videoya rastlamıştım

Kimse kabul etmek istemiyor yıllarca gelen 6 ay kuralını uyguladıktan sonra, nası ya 2 aylık kuşlar üremeye hazır hale mi geliyormuş tüh çok zaman kaybetmişiz durumunu hahaha

Son düzenleme: