Yardım acil

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dogu8282
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dogu8282

Yeni Üye
BMerhaba 2 aylık muhabbet kuşum var (erkek).10 gündür tüyleri kabarık bir şekilde sürekli uyumak istiyor. Ben kafesten çıkarınca birazcık sağlıklıyken yaptığı şeyleri yapıyor sonra bir yerde uyumaya başlıyor kafasını ters çevirip.
Ne olduğu hakkında tek fikrim ya soğukta kaldı yada soğuk su içti. Başka bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sürekli yem yiyor ve uyuyor. Ve gözlemlediğim kadarıyla yemlerle değil daha çok yemlerin arasında sert olan(yenildiğini düşünmüyorum)taş gibi şeyleri gagaliyor. . Su çok az içiyor ben eskisi gibi kendi kafesindekini kullanmıyor ben kafes dışında verdiğim taslardan çok ama çok az içiyor. Suyuna vitamin atıyorum. Fakat bugün suyu aynasına tükürdüğünü gördüm. Çoğu zaman kafesten beni görünce onu almamı ve giysimin/elimin altına girip sıcacık uyumak istiyorum. Dışkısında sindirilmemiş yem var. Ve emin değilim ama kanadı titriyor gibi.
Çok teşekkür ederim.

Büyük olasılıkla ağır üşütmüş kuş. Öncelikle oda sıcaklığını sabitlemek ve cereyandan kurtarmak gerekiyor. Hafif bir vitaminli antibiyotik olan vitaform kullanılabilir böyle durumlarda. Onuda veterinerden temin edebilirsiniz.

Oyla 0
Çok teşekkür ederim. Cevabın sonucu veterinere gittim ve mantar olduğuna karar kıldık. Bir ilaç verdi. Önümüzdeki 3 gün çok kritik bu önemli değil ama sayende hastalığının olduğunu ve tedavisini öğrendim.
İyileşirse bildiririm.

Oyla 0