Yardıma ihtiyacımız var

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Merhabalar dün bahsetmiştim yeni muhabbet kuşu aldık sultan papağanımızla aynı odada dururmu şeklinde. Bu sabah uyandığımızda suştan papağanımızı bu halde bulduk. Veterineri aradığımda kanadı sıkışmış kapsülü patlatmış çok önemli birşey değil dedi ama 2 3 ay öncede olmuştu içime sinmedi önce ılık su pamukla temizledik daha sonra batticon sürdük. Sizce ne olmuş olabilir ve ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201013-104136_Gallery.jpg
    Screenshot_20201013-104136_Gallery.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20201013-104233_Gallery.jpg
    Screenshot_20201013-104233_Gallery.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
Merhaba, yine aynı bölgeydi sanırım?
Orada zor çıkan bir tüy kapsülü var muhtemel ve rahatsız ettiği için ya oynuyor ya da hareket halinde kendisi kanıyor.
Stres durumu olmuşsa eğer kendisi de çekiştirmiş olabilir. O tüy kökünü bulup temizlemeniz gerekir.

Oyla 0
Merhaba, yine aynı bölgeydi sanırım?
Orada zor çıkan bir tüy kapsülü var muhtemel ve rahatsız ettiği için ya oynuyor ya da hareket halinde kendisi kanıyor.
Stres durumu olmuşsa eğer kendisi de çekiştirmiş olabilir. O tüy kökünü bulup temizlemeniz gerekir.
İnanın bir fikrim yok. Dün muhabbet kuşu gelince kıskandımı diye düşündüm ama daha öncede olmuştur. Tüy çekme cesaretini kendimde bulmuyorum malesef

Oyla 0
İnanın bir fikrim yok. Dün muhabbet kuşu gelince kıskandımı diye düşündüm ama daha öncede olmuştur. Tüy çekme cesaretini kendimde bulmuyorum malesef
Tüy kökünü çekememişse, yani kırmış bırakmışsa, sizde çekmezseniz Hoş bir görüntü olmaz. Zamanla terse döner. Şişer. Apse yapar. Sonunda urlaşabiliyor. Bir bakın kökünden çekemediyse çekmeniz gerek. Bir cımbızla müdahale edin. Korkacak bişey yok kan çıkacaktır tabiki. Oksijenli suyla silin 2 günde bir rahat çıkartır yenisini

Oyla 0