Yaşlı kurtun davranışı

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba , sayfaya ilk üye olmama vesile olan minnoşumun sayesinde sizlerleyim yıllardır ancak son zamanlarda oğlumda bi haller oldu durgunlaştı sessizleşti konuşmaz oldu benimle başa baş çay kahve içen oturup tavuk yiyen çocuğum sakinleşti elimi uzatınca direk gelirdi artık oda yok sebebini çok merak ediyorum yardımlarınızı rica ederim :( ve aşağıda bir video ekleyeceğim kafasını dururken bu şekilde öne doğru atıyor bu eskiden yoktu bunun yanında sürekli ayaklarıyla oynuyor.

Video link;

Videoları izledim. Sanırım sinirsel bazı rahatsızlıkları var ve denge sorunları yaratıyor onun için. Kuyruk atması yok denecek kadar az, kabarması sıkıntılı görünmüyor ama sinirsel sorunlar veteriner kontrolü gerektirir. Sinirsel bir sorun değil ise Salmonelle türevi rahatsızlıklar bu şekilde baş gösterebiliyor. Tabi daha doğru teşhisi veteriner koyacaktır. Görüntüyü izleyince bunları çıkartabiliyorum sadece

Oyla 0
Çok teşekkür ederim yakınımdaki veterinerlere sorduğumda endişelenecek birşey yok dediler anlamıyorlar bence kuşlardan . Kuşumda baya yaşlandı belki bu sebep ile de ilgili olabilir diye düşünüyorum inşaallah birşey olmaz :(

Oyla 0
D vitamini, kalsiyum ve ek olarak b vitamini takviyeleri yapınız. Yaşlı kuşlarda bu tip olaylar daha fazla görülebilir elbette.

Oyla 0